Mutta äiti ne on isoi ja villeiAverren kirjoitti:Nuo wargit ovat ihan kivoja, mutta kahta haavaa en antaisi. Muuten very good job!
Hyvä hyvä!Averren kirjoitti:Mitäs piditte Haladin Royal Guardista ja Fëanorista?
Niin poikani, mutta niinhän ne ovat TT:ssäkin, ja silti niillä ei ole edes yhtä attackiaFaceless kirjoitti:Mutta äiti ne on isoi ja villeiAverren kirjoitti:Nuo wargit ovat ihan kivoja, mutta kahta haavaa en antaisi. Muuten very good job !
Niinniin mutta niillä ratsastettiin ja sitä myöten ne oli vähän koulutettuja.Averren kirjoitti:Niin poikani, mutta niinhän ne ovat TT:ssäkin, ja silti niillä ei ole edes yhtä attackiaFaceless kirjoitti:Mutta äiti ne on isoi ja villeiAverren kirjoitti:Nuo wargit ovat ihan kivoja, mutta kahta haavaa en antaisi. Muuten very good job !.
AverrenEdit: Voi luoja, sääntöjä on taas ilmestynyt, mutta ne pitäisi laittaa etusivulle.
Nytkö niillä ei ratsasteta? Siinä tapauksessa käsitin väärin, sorry.Faceless kirjoitti:Niinniin mutta niillä ratsastettiin ja sitä myöten ne oli vähän koulutettuja.Averren kirjoitti:Niin poikani, mutta niinhän ne ovat TT:ssäkin, ja silti niillä ei ole edes yhtä attackiaFaceless kirjoitti:Mutta äiti ne on isoi ja villeiAverren kirjoitti:Nuo wargit ovat ihan kivoja, mutta kahta haavaa en antaisi. Muuten very good job !.
AverrenEdit: Voi luoja, sääntöjä on taas ilmestynyt, mutta ne pitäisi laittaa etusivulle.
Roger that, echo-base.Faceless kirjoitti:Siis siellähän lukee että ehdotuksestani niillä ei ratsastettaisi ja niillä kun sattuu olemaan vielä vesikauhu...
Koodi: Valitse kaikki
F S D A W C M/W/F
4/4 4 5 1 1 4 0/0/0
Man, heavy armor, sword
Shield:+1pts
Two-handed wpn: free
Ability: Bodyguard
Cost: 10 Nyt ainakin muistaa ja hyviltä näyttävätAverren kirjoitti: Muistaako joku nämä?
Haladin Royal Guard
Koodi: Valitse kaikki
F S D A W C M/W/F 4/4 4 5 1 1 4 0/0/0 Man, heavy armor, sword Shield:+1pts Two-handed wpn: free Ability: Bodyguard Cost: 10
Kaikki tehty, joskin Huania täytyy fixata.Valtsu kirjoitti:Jos kerran ihmissudet jo tehtiin niin kysyn onko Huania tehty? Sen voisin huomenna tehdä jos kukaan ei kerennyt ensin. Sen pitäisi laittaa hanttiin myös Gargarothille. Mutta eikös sille Gargalle vois antaa erikoissäännön siitä silmarillionista?
Koodi: Valitse kaikki
Turgon
F S D A W C M/W/F
10/2 5 8 4 4 7 3/3/3
Elf Hero, heavy armor, bastard sword (1H/2H)
Abilities: Lord Of All Noldor: Stand Fastit 12"
Bearer of Hope: Ei omaa heroic stat varastoa, vaan vai käyttää kutakin 3/kierros
Cost: 255 Korjaa willit. Se on magic resistantti, ei williä tarvita niin paljon, kun ei spellejäkään ole...Faceless kirjoitti:Huan (Wolfhound) Points Value: 400
Move 10"/24cm
F S D A WC Might:3 Will:6 Fate:3
8 8 7 4 4 7
No armor; Terrifying; Resistant to Magic
Special Rules
Terrifying. Huan is the mighty Wolfhound of the Valar. He is a powerful beast, fearsome to his enemies. Anyone wishing to charge Huan must test their courage as detailed in the Courage section of the rulebook.
Resistant to Magic. Huan is Resistant to Magic as described in the Hobbits' rules in the rulebook.
Mitä siitä pitää vielä viskata?