"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Tampereelta halpaa grassia

Miniatyyrien maalaukseen, konvertoimiseen sekä maastontekoon liittyvät kinkkiset kysymykset ja ongelmat.
F-B
Viestit: 329
Liittynyt: Ma 13.10.2003 17:51

Tampereelta halpaa grassia

Viesti Kirjoittaja F-B »

kuulin eräältä kaverilta että Tampereelta olisi jostakin kaupasta saanut hurjan määrän staticcia noin 3.5 euron hinnalla.
onko tämä totta ja jos on niin kertokaa missä tämä kauppa siellä sijaitsee ja minkä niminen on kyseinen liike.
The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners ;D
Avatar
pamp-pu
Viestit: 2197
Liittynyt: Su 15.12.2002 13:39

Viesti Kirjoittaja pamp-pu »

Luultavasti Risteysasema... Osoite on Satakunnankatu 31. Nettisivutkin löytyy, joko http://www.risteysasema.fi tai http://www.modelshop.fi.
Blöö
Viestit: 768
Liittynyt: Ti 18.02.2003 20:51

Viesti Kirjoittaja Blöö »

Risteysasemaa minäkin veikkaan. Se on kyllä näkyvässä paikassa, mutta se itse liike on niin näkymätön, että pahaa tekee. Jos muuten olet ollut Tampereella vähänkään kauemmin, tiedät varmaan, missä Big Tits(kaikkihan sen tietää :D) sijaitsee? Se on siinä samassa risteyksessä ristikkäisessä kulmassa.
Avatar
JarLoz
Viestit: 1367
Liittynyt: Su 27.07.2003 18:20
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja JarLoz »

Tämän threadin otsikko muuten aiheutti hallitsemattomia naurunpyrskähdyksiä. ;)

Suosittelen välttämään GW:n heinää. Se ei ole hyvää, se on baad. Omat ruohoni ostin Hobby Pointista. Paaljon parempaa, tulee sama vaikutus halvemmalla hinnalla. ;)
Avatar
Väkipyörä
Viestit: 781
Liittynyt: Pe 24.01.2003 13:20
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Väkipyörä »

IG general kirjoitti:Big Tits(kaikkihan sen tietää :D) sijaitsee? Se on siinä samassa risteyksessä ristikkäisessä kulmassa.
Hämeenpuistossa? Vai olikos siellä joku Big Tits..?

Harrasteesta saa myös kunnon pussin möyhyä ja olisiko hinta ollut juurikin 3,50.
Mikä ei tapa, ärsyttää!
bekkoh
Viestit: 104
Liittynyt: Ma 15.03.2004 18:41
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja bekkoh »

Hyvä otsikko kyllä... :) Kuinka paljon on tuo "hurja määrä"? itselläni statikkia hobby pointista, 12 e/ 100 grammaa (=melkein 7 gw:n pussia)
54y-n0_t0-g04753d
F-B
Viestit: 329
Liittynyt: Ma 13.10.2003 17:51

Viesti Kirjoittaja F-B »

eikös se hobbypoint ole helsingissä?
sielläkin vois tietysti matkailla ja käydä tsekkailemassa GW:n kaupan yms.

mutta kesällä tulee kuitenkin käytyä Tampereella aika monta kertaa niin pitääkäydä kattomassa harrasteesta ja risteysasemalta sitä
¨ruohoa¨:P
The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners ;D
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maalaus, konverttaus ja maiseman teko”