"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Pelipöytä

Miniatyyrien maalaukseen, konvertoimiseen sekä maastontekoon liittyvät kinkkiset kysymykset ja ongelmat.
Eetu5
Viestit: 317
Liittynyt: Ke 14.07.2004 16:08
Paikkakunta: Espoo

Pelipöytä

Viesti Kirjoittaja Eetu5 »

Eli onnistuisiko laittaa jonkun tyylistä kevyttä puulevyhommaa alle ja levyn reunoihin listat ja levyn päälle styroksia johon voisi kaivertaa jokia ja oljia ja laittaa Gw:n ruohomatto sen päälle leikata matosta kohdat pois joissa on jokia ja jos tahtoo joet peittoon niin laittaa palanen takaisin aina kun pelaa laittaa matto pöydälle ja muuten se olisi esim. sohvan takana.

Ja sitten te voisitte vielä antaa vinkkejä pöydän tekoon.
shuttle
Viestit: 28
Liittynyt: Ke 17.03.2004 19:36
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja shuttle »

tuota munki piti just kysyy
Avatar
jullevi
Valvoja
Viestit: 5724
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:38
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja jullevi »

Puuh...kokeilkaapa hakua hakusanalla pelipöytä, hakualueeksi Maalaus, Konverttaus ja Maiseman teko. Ei tästä aiheesta tarvi parin viikon välein uutta ketjua tehdä. Tämänkin olisi voinut kysyä esimerkiksi Vaneeri pelialustaksi?-ketjussa, johon on vastattu viimeksi eilen (vaikka kysymyksenne ei juuri vaneeriin liitykään).
"It's a great excuse to start collecting ANOTHER army. One can never have enough armies and starting a new one is always exciting."
shuttle
Viestit: 28
Liittynyt: Ke 17.03.2004 19:36
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja shuttle »

jullevi kirjoitti:Puuh...kokeilkaapa hakua hakusanalla pelipöytä, hakualueeksi Maalaus, Konverttaus ja Maiseman teko. Ei tästä aiheesta tarvi parin viikon välein uutta ketjua tehdä. Tämänkin olisi voinut kysyä esimerkiksi Vaneeri pelialustaksi?-ketjussa, johon on vastattu viimeksi eilen (vaikka kysymyksenne ei juuri vaneeriin liitykään).
tuota hakua aattelinki mut löysin tälläsen topicin ni sinne sen kysymyksen tälkäsin huviksee
bekkoh
Viestit: 104
Liittynyt: Ma 15.03.2004 18:41
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja bekkoh »

Kirja How to make wargames terrain kertoo myös pelipöydistä ja antaa hyviä vinkkejä. Kyseistä kirjaa myydään lähes kaikissa figukaupoissa.
54y-n0_t0-g04753d
shuttle
Viestit: 28
Liittynyt: Ke 17.03.2004 19:36
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja shuttle »

bekkoh kirjoitti:Kirja How to make wargames terrain kertoo myös pelipöydistä ja antaa hyviä vinkkejä. Kyseistä kirjaa myydään lähes kaikissa figukaupoissa.
kaveril on se kirja

[MODEDIT] Ja me muut teemme tällä tiedolla mitä? Tälläiset kommentit on syytä jättää postaamatta. -VC
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maalaus, konverttaus ja maiseman teko”