"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Miten tehdä ratsastava gobbo shamaani?

Miniatyyrien maalaukseen, konvertoimiseen sekä maastontekoon liittyvät kinkkiset kysymykset ja ongelmat.
Goblin fan
Viestit: 357
Liittynyt: To 27.05.2004 20:56

Miten tehdä ratsastava gobbo shamaani?

Viesti Kirjoittaja Goblin fan »

Mietin tätä kun ostin ton shamans blissun. Ekana tuli mieleen että
katkaisee shamaanin keskeltä ja liittää wolf riderin jalkoihin, mutta näillä välineillä eitä taida käydä. Omistan pienois malli sahan, bilteman mini sivuleikkurit ja pienoismalliveitsen.
With Cannon, You Can.
Ropetus
Valvoja
Viestit: 2848
Liittynyt: To 10.04.2003 18:53
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Ropetus »

Koetapas tehdä se muoviosista. Esim. Laita sille Wolfriderin jalat ja ruumis. Pääksi sellainen letillinen ja sitten jonkinlainen keppi käteen (vaikka keihäs, jonka terä korvataan vaikka Ngobbo boxissa tulevalla eläimen kallolla). Toisella kädellä ei ole niin merkitystä, mutta siihen käy vaikka gobbon jousella ampuva käsi. Vyölle vaikka pussi ja veitsi Ngobbo boxista ja selkään viitta. Lopuksi vain isket sen suden selkään ja valmista tuli.
Goblin fan
Viestit: 357
Liittynyt: To 27.05.2004 20:56

Viesti Kirjoittaja Goblin fan »

Runefang kirjoitti:Koetapas tehdä se muoviosista. Esim. Laita sille Wolfriderin jalat ja ruumis. Pääksi sellainen letillinen ja sitten jonkinlainen keppi käteen (vaikka keihäs, jonka terä korvataan vaikka Ngobbo boxissa tulevalla eläimen kallolla). Toisella kädellä ei ole niin merkitystä, mutta siihen käy vaikka gobbon jousella ampuva käsi. Vyölle vaikka pussi ja veitsi Ngobbo boxista ja selkään viitta. Lopuksi vain isket sen suden selkään ja valmista tuli.
Voisi tuota koittaa, mutta toiseen (ei keppi käteen) käteen EI voi laittaa jousta pitää laittaa hand wepa. Mitä eläimen kalloa tarkoitat hevosen/lehmän kalloa(on niissä banner bitseissä)
kenties?
With Cannon, You Can.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maalaus, konverttaus ja maiseman teko”