"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

WIP-kuvia: Chaos warrior marine, shoota marine, dh termis.

Miniatyyrien maalaukseen, konvertoimiseen sekä maastontekoon liittyvät kinkkiset kysymykset ja ongelmat.
Illotus
Viestit: 63
Liittynyt: Ti 13.01.2004 15:58
Paikkakunta: Oulu

WIP-kuvia: Chaos warrior marine, shoota marine, dh termis.

Viesti Kirjoittaja Illotus »

Olen tässä hiljokseen kasaillut all-in-one marine armeijaa, osana sitä konvertoin tässä eräänä iltana chaos warriorista marinen:
Kuva

Mielipiteitä? Jalkojen asento on hieman huono, etenkin oikea jalka on jonkin verran "poissa paikoiltaan". Pohjamaalaus toi esille aika hyvin oikeasta jalasta greenstuffauksen epätasaisuuden, pitänee hioskella. Ajatuksena olisi tehdä boksillisesta chaos warrioreita pari ysikutosta tms.

Toisena ajatuksena 13th companyn ideaa pitkälle matkien mietin, että jospa laittaisi "ork boltterit" eli shootat osalle bolter-mariineista, tähän tapaan:

Kuva

Siinä on vieressä tavan mariini ihan vertailun vuoksi. Vaikuttaako tuo shoota liian massiviselta? Aikamoinen työ olisi kyllä jokaisen vasen käsi muokkailla tuon shootan piipun ympärille sopivaksi. Voisi toisaalta harkita semmoista kaaoksen heavy bolter -asentoa noille, eli kahva piipun päälle.

Ja viimeisenä sitten pari wip-kuvaa parista dh-terminaattorista.
http://bugi.oulu.fi/~illotus/40k/termis1.jpg
http://bugi.oulu.fi/~illotus/40k/termis2.jpg
Dr.Pepper
Viestit: 98
Liittynyt: Ma 30.06.2003 19:57
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja Dr.Pepper »

Aika tyylikäs täytyy myöntää, eikä varmasti tule toista samanlailla konvertoitua armeijaa vastaan...
"Now is the Time. This is the Place. Dr Pepper, This is the Taste."
Balrog
Viestit: 230
Liittynyt: La 16.11.2002 19:23
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Balrog »

Marinet ja muut oli hienoja mutta se GK termiksen maalaus oli hieman vajanainen. jäi hämäämään ne valkoiset "teksit koristeet riimut tms." se valkoinen ei sovi tuollain en osaa sanoa parannus ehdotusta mutta se ei vain mielestäni ole hieno. muuten se panssari yms oli hienosti tehty.
päivä kerrallaan...
______________
Avatar
Chrono
Viestit: 1022
Liittynyt: To 13.06.2002 00:34
Paikkakunta: Stadi

Viesti Kirjoittaja Chrono »

Toi alkaa olla jo huono vitsi toi marineiden teko chaos warrioreista... Joka toisella jenkki foorumilla on ainakin pari jätkää tekemässä noita. Ensimmäisenä noita teki Prophet nimellä menevä kaveri. :)

Moi
Hope is a serum that never heals
Illotus
Viestit: 63
Liittynyt: Ti 13.01.2004 15:58
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Illotus »

Jeps, Prophetin sivustolta noihin kipinää sainkin. Toivossa on hyvä elää, että joskus yhtä tyylikästä jälkeä saisi aikaan.

Terminaattorien vaaleat kaiverrukset olivat lähinnä kokeilu, kun en muutakaan oikein keksinyt. Ehkäpä teemaa muuttaa sitten kun on saanut koko joukon valmiiksi ja saa aikaiseksi tehdä kaiken uusiksi.

Chrono, urlia kehiin, jos vielä on muistissa jotain threadeja noista cw marineista.
Avatar
fitzy
Viestit: 75
Liittynyt: Su 26.09.2004 18:58
Paikkakunta: lohja

Viesti Kirjoittaja fitzy »

pistäkääs linkki sinne Prophetin sivuille.....
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maalaus, konverttaus ja maiseman teko”