7+ atackki chariotteja vastaan
7+ atackki chariotteja vastaan
Niin kuulin vaan että 7+ atackki tuhoaa chariotin (jos osuu) automaattisesti, ainakin VC:n Black coutsilla on se sääntö.
Joten toimiiko se sääntö kaikkiin chariotteihin?
Joten toimiiko se sääntö kaikkiin chariotteihin?
Tämäkin tieto löytyy sääntökirjasta, kappale taitaa olla nimeltään "Chariots and high strength attacks". Sivunumeroa en uskalla sanoa, edellisestä lukukerrasta on vuosia 
"It's a great excuse to start collecting ANOTHER army. One can never have enough armies and starting a new one is always exciting."
- Lord_Fudginton
- Viestit: 456
- Liittynyt: Su 04.04.2004 01:08
-
Sword of teclis
- Viestit: 307
- Liittynyt: Ma 09.02.2004 17:37
- Paikkakunta: kangasala/ruutana
Re: 7+ atackki chariotteja vastaan
Käsitinkö oikein eli vaikka chariotilla olisi 4 woundia se kuoleeFeeelix kirjoitti:Niin kuulin vaan että 7+ atackki tuhoaa chariotin (jos osuu) automaattisesti, ainakin VC:n Black coutsilla on se sääntö.
Joten toimiiko se sääntö kaikkiin chariotteihin?
kerrasta??
Ruutanalaiset on hulluja!
- Blackguard
- Viestit: 1568
- Liittynyt: La 28.02.2004 09:40
- Paikkakunta: Heinola - Porojen Maa
Re: 7+ atackki chariotteja vastaan
Itseasiassa pitää tehdä 1 woundi(Eli hit ei riitä), että kärry pamahtaa.Sword of teclis kirjoitti:Käsitinkö oikein eli vaikka chariotilla olisi 4 woundia se kuoleeFeeelix kirjoitti:Niin kuulin vaan että 7+ atackki tuhoaa chariotin (jos osuu) automaattisesti, ainakin VC:n Black coutsilla on se sääntö.
Joten toimiiko se sääntö kaikkiin chariotteihin?
kerrasta??
"Jazz on imperialistien ideologinen ase vallankumouksellisten kansojen degeneroimiseksi." - Kim Il Sung