"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Dark elf highborn on black dragon?

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
LLLLL
Viestit: 37
Liittynyt: Ke 16.06.2004 21:06
Paikkakunta: Helsinki

Dark elf highborn on black dragon?

Viesti Kirjoittaja LLLLL »

Eli olisiko kenelläkään tietoa, että myydäänkö DE highbornia black dragonin kanssa, vai pitääkö ostaa yksittäisinä black dragon ja sitten ns. "mounted-asennossa" oleva highborn ja lervaista se siihen selkään.
Avatar
jullevi
Valvoja
Viestit: 5724
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:38
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja jullevi »

Voit toki käyttää malekithiä highbornina, konvertoituna tai sellaisenaan. Mutta siis, ainoa "black dragon" jota dark elffeille tällä hetkellä myydään on malekithin kärmes.
Viimeksi muokannut jullevi, Ma 18.10.2004 19:44. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
"It's a great excuse to start collecting ANOTHER army. One can never have enough armies and starting a new one is always exciting."
Ihmiskilpi
Viestit: 420
Liittynyt: Pe 16.08.2002 14:15
Paikkakunta: Toijala Rock City

Viesti Kirjoittaja Ihmiskilpi »

Ei ole varsinaista highbornia, vain Malekith. Täytyy siis ostaa se ja konffata siitä/jostain muusta HB.
ironhide
Viestit: 228
Liittynyt: Ke 27.08.2003 21:06
Paikkakunta: Jyväskylä

Viesti Kirjoittaja ironhide »

mulla olis ylimääränen vanha DElf hero black drgon:lla joutilaana myynnissä.
black dragon
Vanha black dragon vielä myymättä/vaihtamatta pois, ottakaa yv:llä yhteyttä jos vähänkin kiinnostaa!!
anemi
Viestit: 329
Liittynyt: To 04.09.2003 01:22

Viesti Kirjoittaja anemi »

Cold One Knightista saa ihan mukavan lohikäärmeratsastajan, ellei halua käyttää niitä ainaisia Malekitheja tai lordifiguja. Onko Black Dragonilla ja High Elfien Dragonilla, siis sillä figulla, mitään eroa päätä lukuunottamatta? Jos ei liiemmin, niin Imrikin jaloista saa vähän pahismaisemmaksi konvertoimalla todella hyvät jalat lohikäärmeratsastajalle.

[OT]Voi miten ihkut viimelaitosmaalit Ironhiden lohikäärmeellä! :) [/OT]
Haltiajalkaväen wannabe Jeanne d'Arc on jälleen täällä...
Pelätkää, se saattaa purra... tai itkeä...
Avatar
Blackguard
Viestit: 1568
Liittynyt: La 28.02.2004 09:40
Paikkakunta: Heinola - Porojen Maa

Viesti Kirjoittaja Blackguard »

NO, ostat Malen ja Malusin ja Knihdin. ---> Väsäät niistä. Malusen Tai Knihdin ruumis Malekithin tai Malusksen miekka ja uuh detärshhobra!!
"Jazz on imperialistien ideologinen ase vallankumouksellisten kansojen degeneroimiseksi." - Kim Il Sung
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijat ja yksiköt”