"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Megamörköjen tappaminen

Jos sinua askarruttaa, kuinka pärjätä ystäväsi voittamattomalle porukalle, täältä voit saada vinkkejä armeijasi kokoonpanoon sekä vastalääkkeitä erilaisten vihollisyksiköiden kohtaamiseen.
Ropetus
Valvoja
Viestit: 2848
Liittynyt: To 10.04.2003 18:53
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Ropetus »

popo kirjoitti: Kyseenalaista on myös se, että onko axe of khorne (deamonic gift) maaginen ase... (;
Tuossa juuri selitit, miksi kikkasi ei toimi. Axe of Khorne on Daemonic Gift, ei taika-ase. Myös Blade of the Ether ja Plague Flail kuuluvat samaan kategoriaan.

Joku yrittää kuitenkin kertoa, että Axe of Khorne on myös Mortaleiden/Beastien taika-ase, mutta minäpä sanon sen ensin.
NightBlade
Viestit: 82
Liittynyt: Ti 20.01.2004 09:39
Paikkakunta: Kuusamo

Viesti Kirjoittaja NightBlade »

Mutta kaikken demonien lyönnit lasketaan maagisiksi(HoC sivu.29)
Ropetus
Valvoja
Viestit: 2848
Liittynyt: To 10.04.2003 18:53
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Ropetus »

NightBlade kirjoitti:Mutta kaikken demonien lyönnit lasketaan maagisiksi(HoC sivu.29)
Ovathan ne maagisia, mutta tuo loitsu tuo immuniteetin vain taika-aseita vastaan. Vai väitätkö Flamerin käsiä tai Plaguebearerin yrjöä taika-aseeksi?

Wightit, Tomb Guardit ja Graalinritarit ovatkin ongelmallisempia. Näillähän maagisuus johtuu nimenomaan aseista. Toisaalta, eikös täällä joskus puitu tätä asiaa ja tultu siihen tulokseen, etteivät ne ole taika-aseita vaikka maagisia iskuja tekevätkin?
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Taktiikat”