Tuli tämmönen tilanne vastaan eräässä pelissä, jossa Dracon ja Incubi-retinue vastaan Emperor's Champion otti nokkapokkaa closiksessa.
EC oli Incubien kanssa BtB:ssä ja Dracon templareiden kanssa eli IC:t ei ollu toistensa kanssa lähiksessä.
Voiko uusien sääntöjen mukaan EC haastaa Draconin vaikka tämä ei ollut BtB:ssä? Säännöt sanovat että IC:t ovat oma yksikkönsä lähistelyn suhteen joten mielestäni EC ei voi haastaa Draconia... Mitä mieltä olette asiasta?
IC ja Challenge
IC ja Challenge
This is the purpose of living... for those who have no life.
- Master Calgar
- Viestit: 1265
- Liittynyt: Ti 26.08.2003 21:00
- Paikkakunta: Pori
Eikös Emp.Champpa saa heittää challenget, jos joku vastustaja charru on samassa lähiksessä? Eli siis Draconin retinue oli lähikisessä, jossa oli myös (yllättäen) Dracon itse + sitten muuta sälää ja Emp.Champpiooni. Eikös se sama lähis silti ole? (en nyt ihan varma ole tuosta, kun en ehtinyt tuollasta pohtia itse vielä 4.edikan myötä...)
RC helikopteri myynnissä: viewtopic.php?f=99&t=105910
Champion saa haastaa samassa lähiksessä olevia modeleja, jotka eivät ole base to base hänen kanssaan. Lukee kyseisen miehen säännöissä. Eli jos edellämainitussa tilanteessa edes yksi Incubus on base to base edes yhden templarin kanssa, on kyseessä yksi ainoa close combat.
A general must act decisively in battle. He who stands on the defensive does not conduct war, he endures it.
-Supreme Kommandant Gurvaldt Irusk
-Supreme Kommandant Gurvaldt Irusk
Dracon kuuluu ryhmään vaikkakin taistelee yksin porukan keskellä. Combat result lasketaan myös ryhmän ja draconin yhteistapoista ja jos joutuu heittämään LD testin lähtee koko ryhmä. Tämä omana ryhmänään sääntö on sitävarten ettei IC:t pääse hyödyntämään ryhmän kill zonea ja, että mokomaa saa erikseen mättää. Muuten Dracon on aivan normaalisti ryhmän jäsen! Eli lopuksi saa haastaa!
Konversio- ja sculptauspalveluja ota yhteyttä YV:llä
http://www.sotavasara.net/keskustelu/vi ... =4&t=95464
http://www.sotavasara.net/keskustelu/vi ... =4&t=95464