"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

FB: WIP Kaaos kärryt

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Avatar
Lunastaja
Viestit: 198
Liittynyt: Ma 01.03.2004 21:55
Paikkakunta: Espoo

FB: WIP Kaaos kärryt

Viesti Kirjoittaja Lunastaja »

Kärryistä puuttuu vielä hevoset, ja warriorit kärryjen sisältä.
Pelikäyttöön maalasin.

Tässä kuvat.
Avatar
Zakathius
Viestit: 140
Liittynyt: Ma 09.09.2002 17:01
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Zakathius »

Ohohoo! Ompas hieno!

Nuo vihreät osat ovat oikein onnistuneen näköiset ja erityisesti niiden "hohtavat" highlitit sopivat kaamoskelle. Myös puu osat näyttävät varsin mainioilta.

Kritiikkiä antaisin noista kalloista kärryn sivuilla. Näyttävät jotenkin hieman suttuisislta ja parilla ei silmät näy kovinkaan hyvin. Toinen mikä pistää silmään on tuo etuterä joka on aikas tylsän näköinen tuohon muuhun verrattuna. Siihen ehkäpä vähän valo/varjo vaihtelua niin jo alkaa toimia.

Muuten on oikein hieno pelikäyttöä ajatellen.
//-Transmission started-

http://www.moddb.com/mods/hl40k-tale-of-the-inquisitor

Dragones Numquam Pereunt

//-End of transmission-
Avatar
gawd
Viestit: 1583
Liittynyt: Ma 08.03.2004 17:25
Paikkakunta: kangasala

Viesti Kirjoittaja gawd »

ihan hyvin maalattu, mutta en pidä siitä ,että tuo varsi on noin käyrä....
big or small,we loot it all.hmph..
Avatar
Jänkäkoira
Viestit: 350
Liittynyt: La 20.12.2003 13:23
Paikkakunta: Rovaniemi

Viesti Kirjoittaja Jänkäkoira »

Onko tuo ite tehty vai oikea figu. Mahtava joka tapauksessa.
"That's when my people say oh,
we don't feel no contamination!"
Averren
Viestit: 3041
Liittynyt: Su 31.08.2003 17:23
Paikkakunta: TKU

Viesti Kirjoittaja Averren »

Minä taas pidin varren käyryydestä. Sai mukavan "korruptoituneen" olon sille.

Muutenkin varsin onnistunut kärry. Odotan innolla kuvia sitten kun ratsut ja kuskit ovat paikallaan :).
I never met another man I'd rather be. And even if that's a delusion, it's a lucky one.

Ostetaan Bolt Action Jenkkien menopelejä ja kaikkea Saksaa. Tarjotkaa YV:llä
Avatar
Lunastaja
Viestit: 198
Liittynyt: Ma 01.03.2004 21:55
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Lunastaja »

Artemorra kirjoitti:Onko tuo ite tehty vai oikea figu. Mahtava joka tapauksessa.
En ole itse tehnyt, eli ihan oikea figu on kyseessä.
Avatar
Nostra
Viestit: 1390
Liittynyt: Ma 10.11.2003 15:37
Paikkakunta: Kangasala
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Nostra »

Suhteellisen hieno. Maalattu juuri siten, kun mun mielestä armeijaa pitääkin. Tekniikat näyttäis sopivilta, sekä metallitkin aivan hienoilta. Ainoa asia, mikä nyt silmiin osui, oli noi vihreet piikit. Pyörissä ne näyttää hohtavan enemmän, mitä lähempänä keskiötä ollaan. Kärryn reunoilla ne taas ovat hohtavempia mitä kärjempänä ollaan. Joku on väärässä paikassa, tai jotain on tekemättä. Niinpä sanoisinkin, että tossa pyörässä olis MuTu-pohjalta hienompi olla vihree korostus myös pyörän ulkoreunoille. No, mautonta pätemisen nillitystä, hieno toi siis on. Jään muiden tapaan odottelemaan loppufigua.
Hodarimies
Viestit: 230
Liittynyt: To 12.08.2004 15:30

Viesti Kirjoittaja Hodarimies »

Jos toi on Nurklelle tarkoterru kärry ni käyryys on vaan plussaa.

Itseasiassa pidin erittäin paljon. :)
Pitkäs tauon jälkeen jälleen sotussa spämmimäs :P
Avatar
tirehtööri
Viestit: 128
Liittynyt: Pe 16.01.2004 17:43

Viesti Kirjoittaja tirehtööri »

Peli figu? Älä vähättele... ;)
Avatar
Hukka
Viestit: 613
Liittynyt: To 19.09.2002 14:30
Paikkakunta: Rovaniemi

Viesti Kirjoittaja Hukka »

Kyllähän tuo hyvin menee pelikentälle, mutta jättää mulle jotenkin tuhruisen loppuvaikutelman. Parantaa tota vois yleisellä huolellisuudella ja ajankäytöllä. Eniten häiritsee luuosat, vihreäkin on jotenkin suditun näköistä. En mä nyt oikeen tiedä, en lämpene. :|

Pyydän anteeksi negatiivista sävyäni.
Ensinäkin haltiat ovat päättöminä parempia ja toiseksi ei siitä hamekansasta kumminkaan ota selvää, kuka on nainen ja kuka ei.
-Teräratas
Avatar
yrska
Peliporukkavalvoja
Viestit: 651
Liittynyt: Ti 25.11.2003 15:01
Paikkakunta: Järvenpää

Viesti Kirjoittaja yrska »

No täytyyhän tähän antaa kommenttia:

Vihreät osat ovat aivan loistavia tuovat mieleen warp stonen jonne on saatu vangittua jotain nurglen olemuksesta sisälle :)

Metalleista sen verran, että tuo varren kiinnitys kohdan kulta näyttää aivan liian tasaiselta, jos vaikka hiukka inkkailisit sitä esim. ruskealla tai vihreällä. Ja jos käytät vihreää voisit vetää muutamalla ohuella kerroksella siihen sellaisia epämääsäisiä kiehkuroita kuvaamaan taas niitä vangittuja warpin voimia.

Sitten noista luuosista: etuoasn isolla pääkallolla on kyllä aivan liian tumma pohjaväri, koska nyt se näyttää vain nopeasti brybrushatulta tumman värin päälle. Ja sitten nuo sivukallot, niissä kannattaisi panostaa hiukan noiden hiuksien ja itse kallon rajan hämärtämiseen, koska nyt se näyttää siltä että ensin on kallo ja pim nyt hiukset. Eihän ihmisellä oikeastikkaan hiukset ala päässä viivasuoralta linjalta. Tätä voisi kokeilla vetämällä muutaman tumman harmaan pienen kiehkuran kallon otsa osiolle. Onhan siellä nyt pari pientä kiehkuraa, mutta ei tarpeeksi. Ja muutenkin voisit hiukan korostaa joitain hiuksia vaaleammiksi, koska nyt ne ovat hyvin tasapaksun näkoiset. Tietenkin jos ajattelet, että kun jokin roikkuu hiuksistaan niin silloin kaikki hiukset ovat suorassa, niin hyvä.

Ah niin ja kokonaisuutena tuo on todella mukavan näköinen. Odotan innolla näkeväni tuosta kuvia kun se on kokonaan valmis.

Yrska
Taitojaan ei saa hukata => Silloin kun inspiraatio iskee, niin muu maailma saa odottaa.
TheBerzerker

Viesti Kirjoittaja TheBerzerker »

Loistava tuo on iahan kaamosmainen ja muuten vaan ilkeän näköinen!
Tuli sellanen olo että siinä olis warpstonea mukana! :p
Avatar
Karu
Viestit: 2875
Liittynyt: To 29.01.2004 17:13

Viesti Kirjoittaja Karu »

Loistavaa Timis, loistavaa!

Puuosat olivat onnistuneet hyvin, ja vihreät osat näyttivät erittäin kaaosmaisilta. Ainoa mikä häiritsee ovat nuo kultaosat. Kannatta higlightata niitä sekoittamalla kultamaaliin mithril silveriä.
Tanen
Viestit: 324
Liittynyt: Ke 24.03.2004 20:54
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Tanen »

ai että tykään tosta vihreestä väristä, se näytää jotenkin tutulta ;) , no kuitenkin puu näytää hienolta ja tuo vihreä on kiva, metallin oot saanut näytämään mukavan ruosteiselta. koulu arvosanallla tuo olis 9 ja 10 välistä
Avatar
Varjonkutoja
Viestit: 1065
Liittynyt: La 27.09.2003 22:43
Paikkakunta: Lohja

Viesti Kirjoittaja Varjonkutoja »

todella tyylikäs vihreä sopii hyvin jo puu on hienoa samoin metalli...kerrassaan hieno.
''Quar'valsharess del veldrinn lueth bwael''.
Lahtaaja
Viestit: 110
Liittynyt: Pe 26.03.2004 18:41

Viesti Kirjoittaja Lahtaaja »

Tykkään paljon tuosta vihreästä ja etenkin sen higlittauksista.. Paikoitellen jotkut metallit näyttävät liian " uusilta ", mutta toisissa ruoste onnistunut hyvin. Puu on juuri oikean tummaa. Great job! :p
" Raining blood
From a lacerated sky
Bleeding its horror
Creating my structure
Now I shall reign in blood! "
Avatar
Naldor
Viestit: 604
Liittynyt: Ke 07.04.2004 19:22
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Naldor »

Vau onpas hieno kärry!
maalaus jälki on erinomasita ja muutenkin hyvin hoidettu!
hevosilla ja ukoilla tuo varmaan olisi hieno kokonaisuus!
"Glory, Honor & Victory over Death"
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”