"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Jääkö seer council hq:ksi

Warhammer 40.000 -pelin säännöt ovat yleensä enemmän tai vähemmän tulkinnanvaraiset. Tällä palstalla keskustellaan eri sääntöjen toteutuksesta, tulkinnoista sekä mahdollisista ongelmatilanteista.
Black Avatar
Viestit: 2
Liittynyt: Ke 22.12.2004 14:03

Jääkö seer council hq:ksi

Viesti Kirjoittaja Black Avatar »

Kun craftworld eldar codex:ssa sanotaan ulthwen kohdassa, että jos Ulthran tulee armeijaan sen pitää olla seer council:ssa ja se on normaalisti silloin hq. Niin jääkö seer council hq:ksi, jos ulthran tulee siihen? Ja monta hq:ta voi 500 pts armeijassa olla. Tiedän nolo kysymys ja on minulla sääntökirja. :D
Avatar
Vile
Viestit: 818
Liittynyt: Pe 03.09.2004 18:20
Paikkakunta: örkki luola

Viesti Kirjoittaja Vile »

Ulthranin on pakko joinata seer counciliin, mutta se lasketaan silti omaksi HQ choicekseen, kuten myös seer council. Näin ollen tähän komboon menee yhteensä kaksi HQ-paikkaa, toinen Ulthranille ja toinen itse seer councilille.

HQ:ita saa normaalin (myös Ulthwéen pätevän) force organisation chartin mukaan olla armeijassa juuri tuo kaksi kappaletta.

Se on sitten toinen juttu, onko siinä mitään pointtia laittaa 500 pisteen peliin special character...
wanhan liiton örkki pomo
Black Avatar
Viestit: 2
Liittynyt: Ke 22.12.2004 14:03

ulthran

Viesti Kirjoittaja Black Avatar »

Ei sitä voi laittaa edes 500 pisteen armeijaan, vaan 2000. Mutta halusin tietää vaan sen. :D
My eldars will never fall back :D
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Säännöt”