black temblareista....

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
Paul Frank
Viestit: 36
Liittynyt: Ti 06.07.2004 21:16

black temblareista....

Viesti Kirjoittaja Paul Frank »

Kunniakas fantasy battle urani saavutti tänään seitsemännen vuoden. Ja päätin juhlistaa sitä aloittamalla warhammer 40k.
Pohdinnan jälkeen päädyin space marineihin ja siintä chapteriin black temblars. Olin jo innoissani tekemässä tilausta fantasia peleistä kun huomasin ettei listalta löydy ollenkaan black temblars codexia. Eli kyseistä codexia ei taida siis ollla olemassakaan??
Muistan kun joskus oli juttua siitä parin vuoden takaisesta armageddon kamppanjasta. Löytyvätkö temblarien tiedot kyseisestä codeksista? eli codex armageddon?
Paul Frank is your friend
Avatar
pamp-pu
Viestit: 2196
Liittynyt: Su 15.12.2002 13:39

Re: black temblareista....

Viesti Kirjoittaja pamp-pu »

Paul Frank kirjoitti: Muistan kun joskus oli juttua siitä parin vuoden takaisesta armageddon kamppanjasta. Löytyvätkö temblarien tiedot kyseisestä codeksista? eli codex armageddon?
Kyllä näin on. Mustien Temppeliherrain säännöt löytyvät Codex: Armageddonista. Muista myös hakea GW:n sivuilta asianmukaiset erratat ja tietty uusi sääntökirja.

Macragge- boksi on kova sana - tarpeettomat kamat voit myydä pois, ja tulee siinä sentään ison sääntökirjan pikkuveli ja muutama Space Marine.
pokka
Viestit: 231
Liittynyt: Ma 07.04.2003 16:38

Viesti Kirjoittaja pokka »

Black templareiden säännöt löytyvät juurikin tuosta codex: armageddonista. Muuta en juurikaan osaa neuvoa. :p
Paul Frank
Viestit: 36
Liittynyt: Ti 06.07.2004 21:16

Re: black temblareista....

Viesti Kirjoittaja Paul Frank »

pamp-pu kirjoitti: Mustien Temppeliherrain säännöt löytyvät Codex: Armageddonista. Muista myös hakea GW:n sivuilta asianmukaiset erratat ja tietty uusi sääntökirja.

Tuonhan minä pistänkin tilaukseen, pitää varmaan samaan syssyyn tilata se space marinien "isokirja" :D Ja ehkäpä "iso rulebook"
Mutta nyt meni noloksi. ::roll:: Mitä tarkoitat noilla asian mukaisilla erratoilla.....? ::roll:: jotain sääntö lisä osia????? ::roll::
Paul Frank is your friend
Avatar
Frenzy
Viestit: 2439
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Frenzy »

Paul Frank kirjoitti:Mutta nyt meni noloksi. :: Mitä tarkoitat noilla asian mukaisilla erratoilla.....? :: jotain sääntö lisä osia????? ::
GW:n sivuilta 40k:n otsikon alta löytyy ladattavia sääntöuudistuspaketteja, joissa käsitellään uuden editioinin muutoksia Armageddon-codexin ja muiden armeijoita koskien.

http://uk.games-workshop.com/40kunivers ... pdates.htm

Selaa sivua alas niin löydät linkkejä.
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD
Avatar
Markkola
Viestit: 800
Liittynyt: Ti 11.11.2003 17:30
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Markkola »

Itse en ostaisi "isoa sääntökirjaa", vaan BfM:n. Siinä saat säännöt kompakti koossa, 10 mariinia sekä hienon terrainin palasen.
USA upotti Estonian, aiheutti Kekkosen kaljun, järjesti jäävuoren Titanicin eteen, tappoi dinosaurukset ja aiheutti myös alkuräjähdyksen.
Meitsi
Viestit: 167
Liittynyt: To 04.09.2003 15:15
Paikkakunta: Riihimäki

Viesti Kirjoittaja Meitsi »

Ja jos kerran nyt alat kerätä templareita niin muista ostaa emperor's champion joka on pakollinen joka Templar armeijaan
Darth Mangusti joka on addiktoitunut pepsiin
Avatar
Warcrafter
Viestit: 353
Liittynyt: Ti 18.11.2003 20:50

Viesti Kirjoittaja Warcrafter »

Ja muista että Armageddonin BT säännöt toimii VAIN JA AINOASTAAN Space marine codexin kanssa joten muistappas napata sekin kaupan hyllyltä ;)
"Cast off your fear!...Look forward!...Go forward!"
"If you retreat you will age..If you hesitate you will die"
"Shout it! My name is..."
Stenvall

Viesti Kirjoittaja Stenvall »

Pieni Pimeä Mies kirjoitti:Itse en ostaisi "isoa sääntökirjaa", vaan BfM:n. Siinä saat säännöt kompakti koossa, 10 mariinia sekä hienon terrainin palasen.
Minä taas en ostaisi BfM:ä. Syy on lähinnä, että iso sääntökirja sisältää niin paljon, erityisesti tärkeätä fluffia, toisin kuin pikkuveljensä.

Black Templareille on ilmeisesti tulossa omakin codex. Sitä ei kannata odottaa kuitenkaan, ostat sitten kun tulee, jos tulee. Suosittelen siis ostamaan sääntökirjan(tai BfM:n), Codex: Space Marinesn ja Codex: Armageddonin.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijat ja yksiköt”