Delffien dragon?
- Blackguard
- Viestit: 1568
- Liittynyt: La 28.02.2004 09:40
- Paikkakunta: Heinola - Porojen Maa
No, otat Lordille kilven, Heavyarmourin ja 'cloakin. Voilá. Sinulla on 3+ save klosiksessa ja 2+ ampumista vastaan. Tuota Bladeofrunia en suosittelisi. Ota mielummin Draich Of Dark Power, ja Heartstone. Tai sitten tämä vakioksi muodostunut Gauntlet+Crown.
Puolisukeltajalle: Turha item. Nyt kuule unohdit Venom swordin. Paperilla paha, mutta tarvii aika jumalatonta munkkia tehdäkseen woundin millekkään isommalle pomolle.
Puolisukeltajalle: Turha item. Nyt kuule unohdit Venom swordin. Paperilla paha, mutta tarvii aika jumalatonta munkkia tehdäkseen woundin millekkään isommalle pomolle.
"Jazz on imperialistien ideologinen ase vallankumouksellisten kansojen degeneroimiseksi." - Kim Il Sung
- puolisukeltaja
- Viestit: 1007
- Liittynyt: To 09.01.2003 16:42
- Paikkakunta: Lappeenranta
-
Purple-Elf
- Viestit: 51
- Liittynyt: Pe 02.07.2004 13:58
- dead flesh penalty
- Viestit: 1453
- Liittynyt: To 11.03.2004 11:46
- Paikkakunta: Helsinki/Sonkajärvi, Iisalmen Gallia Cisalpina.
jos haluat saada lordille maksimaalisen suojan(koska lopulta se on lohari joka tekee oikean työn), niin olisko grondin kilpi ja heart stone hyvä? powerfistin sijaan. ja tavallinen 3+/4+ armor save. Tosin lordi ei kyllä saa ite iokeestaan mitään aikaan muuten kun chargessa, (tosin tarviiko?) lancellaan.
- Half-breed
- Viestit: 10351
- Liittynyt: Ma 01.03.2004 11:11
- Paikkakunta: Turku
Ihan hyvä idea, kun tämän saa annettua Beastmasterille, jolle nykyään saa annettua 2+ armourin (sillä 25 pojoa maksavalla taikahaarniskalla), jolloin Highborn on vapaa tekemään jotain muuta ilkeää jäynää viholliselle, tai pysymään omien mukana ja antamaan LD10 omille.mm89 kirjoitti:Jos et ota lohikäärmettä nii kokeile manticorea. Ei ihan niin vaikuttava, mutta vie vähemmän pojoja.
Eikä tuo yksikkö ainakaan minun kokemuksella mikään huono ole.
2014 bänniä jo yhteensä ~3,5 kuukautta. Yrittäkää pistää paremmaksi.
Itseasiassa ei saa 2+ savea. Kyseinen haarniska sisältää maagisen kilven, joten petomestarilla ei ole lupaa ottaa haarniskaa, koska ei saa normaalia kilpeä.Half-breed kirjoitti:Ihan hyvä idea, kun tämän saa annettua Beastmasterille, jolle nykyään saa annettua 2+ armourin (sillä 25 pojoa maksavalla taikahaarniskalla),