"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

1001 Kääpiötä ja Yö Hiisi.

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Aleksi Pesonen
Viestit: 305
Liittynyt: Ma 24.02.2003 15:42
Paikkakunta: Kiuruvesi (Iisalmen vieressä)
Viesti:

1001 Kääpiötä ja Yö Hiisi.

Viesti Kirjoittaja Aleksi Pesonen »

Eli tässä lisää minun kuvia.
Ihan tuoreita.

Kääpiö unitti hand weaponillaja shieldillä.

http://photobucket.com/albums/v649/Urba ... weapon.jpg

Kääpiö unitti great weaponilla

http://photobucket.com/albums/v649/Urba ... weapon.jpg

Longbeard unitti

http://photobucket.com/albums/v649/Urba ... gbeard.jpg

The Thunder (Kääpiö tykki)
huono laatuinen kuva, pahoitteluni.

http://photobucket.com/albums/v649/Urba ... hunder.jpg

Yö hiisi iso kiho

http://photobucket.com/albums/v649/Urba ... weapon.jpg

Kiitos kommenteista jo etu käteen.
juma meitä ammutaan...
japo24
Viestit: 174
Liittynyt: Su 23.01.2005 16:17

Viesti Kirjoittaja japo24 »

joukko oli ihan hyvä. pidin tummasta yleisilmeestä. thunderissa ja lopuissa maali oli levinny vähän väärille alueille,. beiseistä pidin myös uniteissa. hiekka sopi mun silmään
Maurgrim
Viestit: 392
Liittynyt: Ti 11.05.2004 12:33
Paikkakunta: Salo

Viesti Kirjoittaja Maurgrim »

Muuten ihan hyvän näköisiä figuja, mutta oliko tuo tuossa tykin kyljessä näkyvä viiva valujäämä vai jokin kuvauksen yhteydessä tullut virhe?
Sumppi Ry
Salon Kortti-, Lauta- ja Miniatyyripelaajat
http://sumpinmukana.blogspot.fi/
Avatar
Nostra
Viestit: 1390
Liittynyt: Ma 10.11.2003 15:37
Paikkakunta: Kangasala
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Nostra »

Noh, noh. Menettelevät, mutta muutama kohta eritoten häiritsi. Parhaita olivat mielestäni GW-warrut, sillä käsiasewarruista sekä pitkäparroista kuvat olivat liian pieniä. Iho oli jotenkin liian yksinkertainen, sekä liian keltanen. Itse käytän melko suurta valovaihtelua, jostain dwarf flwshin ja beasty broenin sekoituksesta dwarf felshin ja valkosen 50/50 sekotukseen. Yleensäkin korostukset olivat melko olemattomia, joten niistä itse lähtisin liikkeelle. Tykin miehistöt olivat jotenkin yleisesti ottaen sotkuisia ja sekavia, eli niihin olisi voinut ehkä panostaa hieman enemmän. Surkeana nillittäjänä silmääni tarttui kärryn pyörien maalaus, sillä itse olisin maalannut aina laudan yhdellä värillä, nyt pyörät on maalattu poikkisyin, mikä on ainakin mulle tyylirike. Hieman parannettavaa siis löytyy, vaikkeivat niin huonoja olekaan. Korostuksia ja hieman huolellisuutta enemmän, niin melko hyvä tulee.
Teemus
Viestit: 162
Liittynyt: Pe 30.07.2004 17:33
Paikkakunta: Hyvinkää

Viesti Kirjoittaja Teemus »

muuten ihan hienoja figuha, chainmailissasi voisi olla vielä harjoittelemista, olin katsovinani että yhdessä maali olisi valunut sinne minne ei pidä.. täysin käypiä peli käyttöön!

Tykissä eli thundererista en oikein pitänyt, maali näyttää valuneelta ja metallit hikan liian kirkkailta, kaiken lisäksi kuva on sumea mutta kääpissä näyttäisi olevan pari liian syvää varjoa, mutta korostuksia ei tunnu olevan tarpeeksi, ja nyt huomasin vielä että tykin alunen eli keskus näyttää kun et olisi maalannut sitä ollenkaan, sano ettei näin ole.... pliis?

Tuolla nightilla ei näyttäsi olevan toista silmää? ja maalisi on osunut joillekin alueille joissa sitä ei kuuluisi olla, lisää tarkkuutta siis. hupun ja otsan välissä näyttäisi olevan maalamaton kohta.. silmiäsi saat kyllä harjoitella, mutta muuten ihan hyvä nappi.
Aleksi Pesonen
Viestit: 305
Liittynyt: Ma 24.02.2003 15:42
Paikkakunta: Kiuruvesi (Iisalmen vieressä)
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Aleksi Pesonen »

Night gobolla ei todellakaan ole toista silmää, vaan sitä peittää palanen metallia jota en saanut pois millään.
Tykissä todellakin on jätetty maalaamatta alunen. Tämä oli toinen sota kone jota maalasin.
Käsi ase kääiöt ovat kauan sitten maalattuja ja niitä on monesti paikkailtu kun en pesuun niitä ole raaskinut laittaa.
Tykki kyllä on todella huono. pesuun menee seuraavaksi.
juma meitä ammutaan...
Avatar
Nostra
Viestit: 1390
Liittynyt: Ma 10.11.2003 15:37
Paikkakunta: Kangasala
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Nostra »

Urbag kirjoitti: Tykki kyllä on todella huono. pesuun menee seuraavaksi.
Kannattaa varoa, ettei laita koko tykkiä asetoniin, ja päädy samaan lopputulokseen, kuin minä tuossa muutama kuunkierto sitte. Pyörät sulivat asetonissa, ja mikäs siinä eteen, täytyi vaan tehdä tykille jalaksilla vedettävä alusta. Tulos löytyy täältä
Aleksi Pesonen
Viestit: 305
Liittynyt: Ma 24.02.2003 15:42
Paikkakunta: Kiuruvesi (Iisalmen vieressä)
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Aleksi Pesonen »

Minä pesen yleensä figuni mänty suopalla. maali lähtee jo yhdenyön jälkeen hammasharjalla.
Tuo sinun tykkihän on ihan hieno tuolla lailla.
juma meitä ammutaan...
Avatar
Metsuri
Viestit: 131
Liittynyt: La 18.12.2004 10:42
Paikkakunta: Nummela

Viesti Kirjoittaja Metsuri »

Pohjamaali ois ihan kiva varsinkin noihin metallisiin(wadewö). Nuo dwarffit oli kyllä ihan hienoja(warriorit, pitkäparrat)
Njoo...
Aleksi Pesonen
Viestit: 305
Liittynyt: Ma 24.02.2003 15:42
Paikkakunta: Kiuruvesi (Iisalmen vieressä)
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Aleksi Pesonen »

KAIKKI KÄÄPIÖNI ON POHJA MAALATTU, en ole mikään Arttu Aloittelia 7v.
Paitsi että hand weapon warriorit ovat kyllä pohja maalattu valkoisella (No okei olin silloin Aleksi Avuton).
Gobliini taisi olla pohja maalaamaton.

edit:Gobliini oli pohja maalattu ja anteeksi jos kimmanstuin. Saattaa siellä käävissä kohtia joihin ei spray ole osunut. pitää olla tarkempi ensi kerralla.
juma meitä ammutaan...
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”