"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Miten tehdä demoni prinssi *daemonic speedillä* Nurglelle?

Miniatyyrien maalaukseen, konvertoimiseen sekä maastontekoon liittyvät kinkkiset kysymykset ja ongelmat.
Tooninki
Viestit: 551
Liittynyt: To 05.06.2003 19:09
Paikkakunta: Nokia

Miten tehdä demoni prinssi *daemonic speedillä* Nurglelle?

Viesti Kirjoittaja Tooninki »

Aihe kertoo kaiken.
Iron within iron without, Iron within iron without, Iron within iron without, Iron within iron without, Iron within iron without.
JuhoL
Viestit: 1366
Liittynyt: La 12.06.2004 11:29
Paikkakunta: Halikko

Viesti Kirjoittaja JuhoL »

laittaa sen juoksu asentoon
Sumppi Ry
Salon Kortti-, Lauta- ja Miniatyyripelaajat
http://sumpinmukana.blogspot.fi/
https://www.the-ninth-age.com/
Spore miina
Viestit: 59
Liittynyt: Ti 11.01.2005 09:39
Paikkakunta: Kouvola

Viesti Kirjoittaja Spore miina »

Laitat sille pyörät. =P
Avatar
Iceman
Viestit: 2013
Liittynyt: Pe 31.05.2002 10:07
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Iceman »

Meinaatko staturelliselle vai ei-staturelliselle prinssille?

Ei-staturelliselle voisi harkita vaikka Pete Haines kopiointia ja laittaa pienet telaketjut prinssille. Sahaat figun kahtia ja istutat sen sopivalle pohjalle. Heti ei tule mieleen mistä saisit valmiin telaketjusysteemin, mutta GW:n telaketjua ja konffausta, niin oma versio on mahdollinen.

Staturelliselle voisi harkita Sentinelin jalkojen istuttamista tai dreadnoughtin jalkoja tuomaan erilaisuutta muihin prinsseihin.
"I reject your reality and substitute my own!"
Adam Savage
Tooninki
Viestit: 551
Liittynyt: To 05.06.2003 19:09
Paikkakunta: Nokia

Viesti Kirjoittaja Tooninki »

Stature löytyy juu, nyt kun löytäis toisiinsa "sopivat" torson ja jalat...
Iron within iron without, Iron within iron without, Iron within iron without, Iron within iron without, Iron within iron without.
Lassek
Viestit: 3315
Liittynyt: Ma 05.07.2004 21:04

Viesti Kirjoittaja Lassek »

Tietysti aika päheä olisi ottaa SM dreadi, asentaa kunnolla mutaatiota, kaaoshärpätintä ynnä muuta ja teleskooppijalat, ja nimittää sitä prinssiksi daemonic speedillä.
Avatar
Iceman
Viestit: 2013
Liittynyt: Pe 31.05.2002 10:07
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Iceman »

GW:n stature prinssin figu, sahaus kahtia ja alle dreadnoughtin jalat, mitkä on erikseen myynnissä. Erilainen ratkaisu ja samalla on helppo sanoa prinssillä olevan Bionics. Toinen vaihtoehto olisi pidentää prinssin sääriä ja reisiä hiukan, jotta se eroaisi muista prinsseistä.

Varmasti erilainen veto olisi istuttaa prinssi örkkien warbuggyyn. http://uk.games-workshop.com/storefront ... orignav=10

Stature prinssi "skeittailee" kohti vihollista...
"I reject your reality and substitute my own!"
Adam Savage
Avatar
Henri Ketonen
Viestit: 3346
Liittynyt: Ke 16.10.2002 22:22
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja Henri Ketonen »

Itse olen suunnitellut tekeväni läskeimmän figun kautta aikain, joka kulkisi valtavalla yksipyöräisellä mopolla. Joku tämän tapainen hullu viritelmä sopisi Nurglen fiilikseen hienosti, Nugle kun on niin joviaali paappa kuin vain kaaosjumala voi olla. Ehkä rullatuoli? Tai ne telaketjut? Doomwheelin kärrynpyörät? Raketti niskaan, niin se pyörii hirmuista vauhtia vastustajan päälle?
zqmfgb
Tooninki
Viestit: 551
Liittynyt: To 05.06.2003 19:09
Paikkakunta: Nokia

Viesti Kirjoittaja Tooninki »

Tai sitten "pappa" linjaa jatkaen rollaattorilla tai sauvakävely sauvoilla varustettu rinssi... :)
Iron within iron without, Iron within iron without, Iron within iron without, Iron within iron without, Iron within iron without.
Avatar
roku
Viestit: 289
Liittynyt: La 31.07.2004 13:56
Paikkakunta: Hämeenlinna

Viesti Kirjoittaja roku »

joku kaverin kaveri oli tehny sillein et laittani helpoimmalla periaatteella sm land speederin sen selkään(se oli sulautunut siihen). kyllä varmaan kaikilta löytyy leluja jossa on jonkinlaiset turbiinit.
"Parhaita motivointikeinoja ovat uhkailu ja katteettomat lupaukset..."
Peace
Viestit: 624
Liittynyt: Su 20.04.2003 21:50
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Peace »

Nah - jonkinsortin lava jossa jonkinsortin kärrynpyörät. Pieni demoninen polttomoottori puksuttaa takana. Itse prinssi näyttää siltä ettei etene mihinkään ilman rollaattoriaan.
Eternity's a scary thought.
I mean - where it's going to end?
Avatar
Maelis
Viestit: 1766
Liittynyt: Ke 13.11.2002 16:26
Paikkakunta: the big smoke

Viesti Kirjoittaja Maelis »

Tekee samanlaisen kun se ogrejen spessu. Hirmuinen irstas läskikasa, jota iso kasa nurglingeja kantaa vihollista kohti.
Biblit&Tomppa

Viesti Kirjoittaja Biblit&Tomppa »

osta heresystä tämmönen
Avatar
Tybraal
Viestit: 1467
Liittynyt: Pe 20.12.2002 21:12
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Tybraal »

Biblit&Tomppa kirjoitti:osta heresystä tämmönen
Älyttömän kähee vigu! (That's it, en enää koskaan sano noin.)

Sanoisimpa että robttijalat eivät anna 12" chargea millään. Matohäntä (kts. linkki) on eri näköisten tela-ajoneuvojen kanssa kai paras vaihtoehto. Raketti lentää ja pyörät menee tukkoon limasta. :(
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
Avatar
Chrono
Viestit: 1022
Liittynyt: To 13.06.2002 00:34
Paikkakunta: Stadi

Viesti Kirjoittaja Chrono »

Miten olis jotkut kärpäs maiset jalat, tai vastaavat. Voisit esim käyttää jtn Tyranid scything taloneita tyrantilta, ja käyttää niitä jalkoina, niissä on aikamoiset piikit, ja orgaaninen look sopii nurglelle aika hyvin.

Tai sitten jonkunlainen etanamainen alaruumis... Sopis ainakin nurglelle, kai se sitten on jotenkin pirun nopea limailemaan eteenpäin. :P

Moi
Hope is a serum that never heals
Malkuth
Viestit: 2059
Liittynyt: La 02.10.2004 15:18

Viesti Kirjoittaja Malkuth »

Chrono kirjoitti:Tai sitten jonkunlainen etanamainen alaruumis... Sopis ainakin nurglelle, kai se sitten on jotenkin pirun nopea limailemaan eteenpäin. :P
Termi "Ironinen WYSIWYG" voisi sopia tähän kohtaan. "Tää näyttää niin matelevalta, että kaikki tajuaa, että figulla täytyy olla Daemonic Speed." :D

EDIT: Itse taidan käyttää undivided prinssilläni daemonic speedin kuvaamiseen niinkin tylsän klassista ratkaisua kuin kaviojalkoja. "Moves as cavalry" ja silleen.
Viimeksi muokannut Malkuth, Ti 08.02.2005 22:59. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Tanen
Viestit: 324
Liittynyt: Ke 24.03.2004 20:54
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Tanen »

sanoisin että tekisit sitä ''kentaurimaisen'', neljä jalkaa ja keho, vois toimia
Avatar
Rectunator
Viestit: 1451
Liittynyt: Su 09.05.2004 00:01
Paikkakunta: Raahe, Suomi Finland perkele!

Viesti Kirjoittaja Rectunator »

Tai lyöt kasan nurglingeja kantamaan sitä. Myös rakettirullaluistimia kannattaa harkita ;).
"For the love of god and all that is holy, MY ANUS IS BLEEDING!!!"

Kynä-ääliö
Tooninki
Viestit: 551
Liittynyt: To 05.06.2003 19:09
Paikkakunta: Nokia

Viesti Kirjoittaja Tooninki »

Antaa tulla lisää hyviä ideoita kiitoksia! :)
Iron within iron without, Iron within iron without, Iron within iron without, Iron within iron without, Iron within iron without.
Avatar
Warcrafter
Viestit: 353
Liittynyt: Ti 18.11.2003 20:50

Viesti Kirjoittaja Warcrafter »

Nokun kerran nurglesta o kyse nii voisit pistää sille sellasen hemmetin vanhanaikaisen, mädän, ruostuneen (ja sopivan kokoisen luonnollisesti) toisen mailmansodanaikaisen tankin telaketjut. Ootko ikinä pelannu sellasta klassikkoa ku Metal slug (sen tyyliset telat ;) http://www.newgrounds.com/portal/view/79706 Tuo o kyseisen pelin pilaversio mutta tankki o sama joten eiku väsäämään
"Cast off your fear!...Look forward!...Go forward!"
"If you retreat you will age..If you hesitate you will die"
"Shout it! My name is..."
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maalaus, konverttaus ja maiseman teko”