"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Rackham: Keltti nainen (Fianna) +Uusia kuvia+

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Avatar
Machiavelli
Peliporukkavalvoja
Viestit: 1212
Liittynyt: Ti 17.09.2002 14:07
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja Machiavelli »

Gorkiporki kirjoitti:Tietääkö joku jotain oikeinhyvää maalausopasta koskien naisen kasvojen maalausta? Ainakin se tuli nyt opittua että vähempi meikkiä ainakin ja vaaleammalla sävyllä.
Mutta mitäs muuten nuo kultaosat? Itse löysin ainakin sellasen omasta mielestä aika kivan sävyn mutta mitäpä mieltä muut?
Tuossapa yksi hyvä lisää jenovalta.

Hmm, mistähän sitä alottaisi...

Eli kasvojen muotoon voi tosiaankin vaikuttaa hieman maalaamalla. Korostuksia vähän erilailla ja meikit kuntoon.
Okei, olet siis onnistunut muuttamaan söötin fianna figurin kunnon saksalaiseksi üüber transvestiitti pimuksi. Kulmakarvat... MIKSI ne ovat noin tummat? Miksi ne ovat noin isot? Jos katselet (normaaleja) naisia, niin kulmakarvathan ovat usein trimmatut ja vain pienet viivat, eivätkä myöskään noin pitkät. Silmän meikit ovat hieman BITCH- mäiset, vaikutelmaa lisää myös silmien mukava tuijottava katse. Silmiä ei kannata maalata noin isoksi, vaan pienentää niitä hieman, tehdä ikään kuin enemmän viirumaiset. Näyttää muuten vähän hassulle. Myös huulet ovat kunnon suihinotto asennossa. Tämän saat helposti kuntoon, kun isket huulipunaa vähän hillitymmin, etenkin ylähuuleen.
Hiukset ovat myös melko tylsät, joku rohkeampi värivalinta kenties (punainen anyone?), tai muuten vain isompi kontrasti olisi tehnyt poikaa.
Muuten ihonväri on kyllä mukavan näköinen.

Myös metalli osista löytyy hieman nipottamista. Metallit näyttävät täysin muovisille. Sekoita ihmeessä vähän sinistä tuohon harmaaseen, ja/ tai maalaa isommalla kontrastilla.
Kulta osat on ihan kivat, mutta kaikkein kirkkain heijastus tuntuu uupuvan joka puolelta, joka latistaa vaikutelmaa metallista.

Noh, mutta tekemällä oppii! Uskon että sun seuraavasta fiannastas tulee melkosen upee, tässäkin oli jo aika lailla potentiaalia.

eDiT: tarkemmin katsottuna huulien ongelma voikin olla siinä, että sulla se puna menee tasapaksusti koko suun päällä, kun oikeastihan huulissa menee näitä kaaria, eikä ne ainakaan sieltä sivulta ole enää sentin paksuiset.
Viimeksi muokannut Machiavelli, Ti 08.02.2005 11:12. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Sincerely yours, Machiavelli.

Warning: the above note may contain sarcasm, please read with care.
Avatar
figunarkki
Viestit: 2135
Liittynyt: To 05.08.2004 19:37
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja figunarkki »

Slayer-3651 kirjoitti:pitikö se persekin siihen sitten tunkea :P
Odotas kun näen avatarini figuversion.

Mutta itse figuun. Figu on rackham tyyliin hyvin sarjakuvamainen, ja maalaus on tietty sen mukaista, ja hyvä niin. NMMät ovat suoraan sanoen loistavia. Iho näyttää aika rujolta, mutta toisaalta kun figua tarkastelee tarkemmin niin aika pitkälti sen pitääkin näyttää. Tuohan ei ole mikään oma pikku prinsessa, vaan kovia kokenut barbaari.
Miekasta pidin todella paljon, etenkin nuo freehandit sopivat siihen paremmin kuin mainiosti.
Avatar
Gorkiporki
Sotavasaran Maalaajamestari 2008
Viestit: 2419
Liittynyt: Ma 24.03.2003 20:15

Viesti Kirjoittaja Gorkiporki »

Noin. Nyt tein pieniä korjauksia lähinnä kasvoihin. Omasta mielestäni siitä tuli nyt vähän parempi kuin ennen, mutta kertokaapa te.
Modern cars - they all look like electric shavers.
Avatar
Day
Valvoja
Viestit: 1948
Liittynyt: Su 13.10.2002 11:23
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Day »

Paljon paremmat kasvot. :)
Le coeur a ses raisons que la raison ne connaît point. - Blaise Pascal, Pensées, 277
Avatar
Machiavelli
Peliporukkavalvoja
Viestit: 1212
Liittynyt: Ti 17.09.2002 14:07
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja Machiavelli »

Kasvot parani ainakin huomattavasti, mietin eka et vieläköhän on sama figu kyseessä ;)
Sincerely yours, Machiavelli.

Warning: the above note may contain sarcasm, please read with care.
shadowdancer
Viestit: 488
Liittynyt: Ke 08.10.2003 10:17
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja shadowdancer »

Muutos on nähtävissä selvästi. Hyvä!
Liian kauan yritit pitää kiinni,
tiukempi ote saa minut vajoamaan
kauaksi pois.
Niihin varjoihin kaukaisiin
kaikkoavat kasvoni kalpeat .
F-B
Viestit: 329
Liittynyt: Ma 13.10.2003 17:51

Viesti Kirjoittaja F-B »

Nonni°

Nyt toimii paremmin huulten värin muuttaminen muutti koko pejpeä.
Paljon kauniimpi.

Maalausjälki on todella hyvää, että onnea teille.
The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners ;D
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”