"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Chaos lord, flight, speed, jugger?....?

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
shiwan8
Viestit: 551
Liittynyt: To 21.10.2004 06:18

Chaos lord, flight, speed, jugger?....?

Viesti Kirjoittaja shiwan8 »

En löytänyt mistään mitään mikä kieltäisi näiden yhdistämisen. Ok, onhan se suolainen hinta maksaa juggerista, flightista ja speedistä mutta liike olisi 12+12 eli assaulttiin vuorolla 1 jos käy hyvä joulu. Järki sanoo että noista saa vain yhden kerrallaan mutta mitä kirja sanoo....?
Jos haluat väitellä asiasta, pistä yv. Jos pistän vastakommentin tänne niin aihe suljetaan välittömästi. Such is life.
Avatar
Abu
Peliporukkavalvoja
Viestit: 1290
Liittynyt: Ti 27.08.2002 23:24
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Re: Chaos lord, flight, speed, jugger?....?

Viesti Kirjoittaja Abu »

shiwan8 kirjoitti:En löytänyt mistään mitään mikä kieltäisi näiden yhdistämisen. Ok, onhan se suolainen hinta maksaa juggerista, flightista ja speedistä mutta liike olisi 12+12 eli assaulttiin vuorolla 1 jos käy hyvä joulu. Järki sanoo että noista saa vain yhden kerrallaan mutta mitä kirja sanoo....?
Ei voi combottaa. Oikeastaan juggernautista en tiedä (ei ole tullut koskaan käytettyä), mutta flightiä ja speediä ei voi käyttää samaan aikaan. Tai jotain. Codex on lainassa.
Ehkä teet sen 1. vuoron assaultin helpommin, eli ottamalla vaan infiltraten+speedin.

-A
"Eikö ole aika hyvä muodostaa mielipiteensä sillä tavalla, että katsoo mitä mieltä joku urpo on, ja on itse eri mieltä."
shiwan8
Viestit: 551
Liittynyt: To 21.10.2004 06:18

Viesti Kirjoittaja shiwan8 »

Tämä tieto saavutti minut noin minuutin sen jälkeen kun aloitin ketjun...

Voi sulkea.
Jos haluat väitellä asiasta, pistä yv. Jos pistän vastakommentin tänne niin aihe suljetaan välittömästi. Such is life.
Avatar
The Captain
Valvoja
Viestit: 12979
Liittynyt: Ke 07.08.2002 15:07
Paikkakunta: Kouvola

Viesti Kirjoittaja The Captain »

Eli Codexin sivu 16 yläreunassa olevat kappaleet Steeds ja movement modes antavat vastaukset niillekin, jotka eivät ehtineet päästä jyvälle tästä ketjusta.
-Miksi Jeesuksen ja Marian päät loistavat valoa?
-Niillä on suvussa halogeenejä.
Lukittu

Palaa sivulle “40k: Armeijat ja yksiköt”