"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Taikalipun pudottaminen.

Warhammer FB -pelin säännöt ovat yleensä hieman tulkinnanvaraiset. Tällä palstalla keskustellaan eri sääntöjen toteutuksesta, tulkinnoista sekä mahdollisista ongelmatilanteista.
elector
Viestit: 576
Liittynyt: Ma 26.01.2004 21:13
Paikkakunta: 'Kumpu
Viesti:

Viesti Kirjoittaja elector »

Tämähän oli alunperin se kysymys. Ja vastaus olisi löytynyt sivulta 1.
Headquarters -turnauksia jo vuodesta 2005.
8 järjestetyn turnauksen kokemuksella.
HQ - Laatupelit Avoin Yhtiö
http://www.headquarters.fi uudistunut sivusto!
EI POSTIKULUJA! KAIKKI MINIATYYRIT -20%!!
Kaskelo
Viestit: 119
Liittynyt: Ma 07.02.2005 15:39
Paikkakunta: Kiuruvesi

Viesti Kirjoittaja Kaskelo »

Joo-o eikös sillä empirellä ollu joku lippu et saa re-rollata epäonnistuneet rallytys-testit?(En jaksa ehtii sitä kirjaa) Niin onko siinä asiassa sama juttu että se tippuu ja sitä ei voi enää käyttää? Vai toimiiko se vain flee-tilanteissa?
Huoooooh.. Sotu tämä ihana elämän pilaus paikka.. Pitää sitä taas alottaa täällä käyminen.
Ropetus
Valvoja
Viestit: 2848
Liittynyt: To 10.04.2003 18:53
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Ropetus »

Juge kirjoitti:Joo-o eikös sillä empirellä ollu joku lippu et saa re-rollata epäonnistuneet rallytys-testit?(En jaksa ehtii sitä kirjaa) Niin onko siinä asiassa sama juttu että se tippuu ja sitä ei voi enää käyttää? Vai toimiiko se vain flee-tilanteissa?
Uusimman Q&A:n mukaan ei toimi mitenkään, koska pakeneva yksikkö ei voi käyttää taikaesineitä. Tämä estää myös Banner of Lynxin ja Soul Shadow bannerin käytön. Onneksi ei ole virallinen ainakaan vielä.

Lippuahan ei tiputeta muulloin kuin breakatessa. Esim panikoidessa tai rynnäköstä paetessa yksikkö ei pudota lippuaan.
SupraJohde
Viestit: 181
Liittynyt: Ti 05.08.2003 16:44

Viesti Kirjoittaja SupraJohde »

Mutta eikö siitä tavallisesta lipusta saa ne bonukset(+1crl), vaikka olisikin taikalippu sillä silloinhan war banner ón hyödyttön, maksat 25 pistettä ilmasta.
-Litsis Lätsis lepakko, nouda mulle kepakko.
Avatar
puolisukeltaja
Viestit: 1007
Liittynyt: To 09.01.2003 16:42
Paikkakunta: Lappeenranta

Viesti Kirjoittaja puolisukeltaja »

Normi standardista saa kyllä +1 resoon, mutta warbanner antaa ylimääräisen +1 resoon joten yhteensä +2.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Säännöt”