Tuossa kovasti olen kasaamassa Eldarien Kill Teamia ja tuli kinkkinen pulma, että lasketaanko warlock psyykkeriksi vai ei. Periaatteessahan sillä ei ole psychic poweria (paitsi Ulthwen warlockilla nyt on se yksi) vaan ennemminkin buustavia kykyjä. Elikkä mikä on virallinen kanta noista? Onko ne psyykkereitä vai ei?
edit: Lähinnä sen takia kysyn moista, kun muistelisin jossain lukeneeni että warlockit laskettaisiin psyykkereiksi vaikka niillä ei olekkaan psychic poweria.
Onko Warlock psyker vai ei?
Onko Warlock psyker vai ei?
Siinä vaiheessa kun the Captain lopettaa asian puhumisen, tiedän lähteväni varhaiseläkkeelle.
Re: Onko Warlock psyker vai ei?
tämä on vahvistus joka kerrottiin kun WH codexin FAQ ilmestyi. Kaikki joilla on optio psyykkisiin voimiin ( Warlockit, Inkvisaattorit, Grey Knightit, CSM sorceressit ) lasketaan aina psyykkereiksi riippumatta siitä onko heille ostettu voimia.Aasimar kirjoitti: edit: Lähinnä sen takia kysyn moista, kun muistelisin jossain lukeneeni että warlockit laskettaisiin psyykkereiksi vaikka niillä ei olekkaan psychic poweria.
"Koska tämä on Sotavasara - foorumi, jonka käyttäjillä on niin vähän toivoa saada naista, että pitää yrittää nussia pilkkua. -Da Capitan"
Re: Onko Warlock psyker vai ei?
Kah sieltähän se tieto tuli kylmänä ja julmanadaider kirjoitti:tämä on vahvistus joka kerrottiin kun WH codexin FAQ ilmestyi. Kaikki joilla on optio psyykkisiin voimiin ( Warlockit, Inkvisaattorit, Grey Knightit, CSM sorceressit ) lasketaan aina psyykkereiksi riippumatta siitä onko heille ostettu voimia.
Siinä vaiheessa kun the Captain lopettaa asian puhumisen, tiedän lähteväni varhaiseläkkeelle.
- Master Calgar
- Viestit: 1265
- Liittynyt: Ti 26.08.2003 21:00
- Paikkakunta: Pori