"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Deathworld veteraanit, pelaako näillä kukaan?

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
|Frantic|
Viestit: 21
Liittynyt: Ma 16.05.2005 15:15
Paikkakunta: Rovaniemen Mlk

Re: Kuuleppas........

Viesti Kirjoittaja |Frantic| »

Feeno kirjoitti:
Xavier kirjoitti:Aika moni kerää näitä koska ne ovat huippuja viidakossa koska jos sinä esim. pelaisit junglessa niin nämä tyypit saavat liikkua siellä 12 tuumaa ja ne ovat ihan tavallisia tyyppejä
Uskon että olet käsittänyt hieman väärin. Käsittääkseni nämä tyypit NÄKEVÄT metsässä 12" (kun muut näkevät vain 6") ja LIIKKUVAT 6" (kun muut liikkuvat 2d6, valitse isompi, tuumaa).
Aijaa nyt mie ymmärrän!
The Tau believe that now is their time; their race, their empire will bring unity to all.
Avatar
Henri Ketonen
Viestit: 3346
Liittynyt: Ke 16.10.2002 22:22
Paikkakunta: Turku

Re: Kuuleppas........

Viesti Kirjoittaja Henri Ketonen »

Xavier kirjoitti:Aika moni kerää näitä koska ne ovat huippuja viidakossa
Mahtavatko ne vaan sittenkään olla niin huippuja tiheässä viidakossa, kun eivät kuitenkaan näe sen enempää kuin 12 tuumaa. Niin lähelle en haluaisi yhdeksän pisteen kaartilaisia oikein mitään armeijaa vastaan.

Ai niin, nykyään minäkin olen tarpeeksi sairas pelaamaan Deathworld Veteraneilla. John Matrix tulee ja tappaa.
zqmfgb
Avatar
Immeli
Viestit: 296
Liittynyt: Pe 19.12.2003 13:25
Paikkakunta: Helsinki/Lahti

Viesti Kirjoittaja Immeli »

haluaisin vielä kysyä noista hevi fleikoista: eli onskos yksi heavy flamer weapon team yksi heavy flamer ja apuri tms?
Lahti pilaa tunnelman.
Avatar
Teräratas
Valvoja
Viestit: 3713
Liittynyt: La 03.08.2002 13:48
Paikkakunta: Varkaus

Viesti Kirjoittaja Teräratas »

Nurgle Lord Immeli kirjoitti:haluaisin vielä kysyä noista hevi fleikoista: eli onskos yksi heavy flamer weapon team yksi heavy flamer ja apuri tms?
Jeps. Käytännössä tuolla on väliä sen verran, että et voi sille apurille antaa erikoisasetta. Eli esim. komentoryhmään ostettaessa on yhden ryhmäläisen oltava varustettu sitten lasgunilla, jos mielii heavy flamerin ottaa.
Avatar
Immeli
Viestit: 296
Liittynyt: Pe 19.12.2003 13:25
Paikkakunta: Helsinki/Lahti

Viesti Kirjoittaja Immeli »

NO tässä olis linkki tekemääni listaani: http://www.sotavasara.net/keskustelu/vi ... hp?t=42338
Lahti pilaa tunnelman.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijat ja yksiköt”