"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Magic banners?

Warhammer FB -pelin säännöt ovat yleensä hieman tulkinnanvaraiset. Tällä palstalla keskustellaan eri sääntöjen toteutuksesta, tulkinnoista sekä mahdollisista ongelmatilanteista.
Avatar
viimeinen_mohikaani
Viestit: 130
Liittynyt: Ma 18.04.2005 16:21
Paikkakunta: Turku

Magic banners?

Viesti Kirjoittaja viimeinen_mohikaani »

Eli olen unohtanut,että saako samaan yksikköön laittaa enemmän kuin yhden bannerin?
FIGUJA MYYNNISSÄ!!!
Avatar
jullevi
Valvoja
Viestit: 5724
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:38
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja jullevi »

Yksikköön voi laittaa vain yhden taikabannerin, koska yksikössä on vain yksi standard bearer.

Yksikköön voi kuitenkin vaikuttaa useampi taikalippu, esimerkiksi silloin kun yksikköön on liittynyt battle standard bearer.
"It's a great excuse to start collecting ANOTHER army. One can never have enough armies and starting a new one is always exciting."
apaa
Viestit: 55
Liittynyt: To 09.12.2004 21:06
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja apaa »

jullevi kirjoitti:Yksikköön voi laittaa vain yhden taikabannerin, koska yksikössä on vain yksi standard bearer.
Mutta eikös siellä voi olla myös BsB jollain bannereita ole 2 ?
Ei kun vain odottamaan seuraava turnausta jonne jaksaa lähteä
Avatar
DJ_Silverpig
Viestit: 1350
Liittynyt: Ke 07.01.2004 15:36

Viesti Kirjoittaja DJ_Silverpig »

apaa kirjoitti:
jullevi kirjoitti:Yksikköön voi laittaa vain yhden taikabannerin, koska yksikössä on vain yksi standard bearer.
Mutta eikös siellä voi olla myös BsB jollain bannereita ole 2 ?
Voi, mutta tästä ei hyödy mitään, ellei yksikkö saa taikalippua... Voiko yksikkö käyttää kahta taikalippua (niitä taikaominaisuuksia) jos yksiköllä on oma taikalippu ja siihen liittyy BSB?

HopeapossuEdit: Kannattaisi tosiaan hankkia rillit! :D
Viimeksi muokannut DJ_Silverpig, Pe 03.06.2005 16:10. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Possu
Avatar
Guzlob
Viestit: 942
Liittynyt: Ma 07.10.2002 23:39
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Guzlob »

DJ_Silverpig kirjoitti:Voiko yksikkö käyttää kahta taikalippua (niitä taikaominaisuuksia) jos yksiköllä on oma taikalippu ja siihen liittyy BSB?
jullevi kirjoitti:Yksikköön voi kuitenkin vaikuttaa useampi taikalippu, esimerkiksi silloin kun yksikköön on liittynyt battle standard bearer.
it is apparent the intent has been revealed
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Säännöt”