"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Chaos Houndit ja isännän "erikoisliikkumismoodit"

Aloittelijoille ja vasta-alkajille tarkoitettu palsta, jossa uskaltaa kysyä vähän yksinkertaisempiakin asioita pelistä ja pelaamaan ryhtymisestä ilman tönimistä. Kokeneet vastaavat.
Malkuth
Viestit: 2059
Liittynyt: La 02.10.2004 15:18

Chaos Houndit ja isännän "erikoisliikkumismoodit"

Viesti Kirjoittaja Malkuth »

Kaaoscodexi kertoo houndin liikkuvan aina yhtä nopeasti kuin isäntä. Kyseinen teksti kuitenkin sanoo, että "jos isäntä liikkuu 12" movementissa koira liikkuu myös" ja sama assaultin kanssa. Mutta entä sitten, jos isännällä on Speed tai Bike? Estääkö koira turboboostaamisen (liikutaan yli 12") tai fleetin käytön (liikutaan D6" shooting phasessa, ellen nyt ihan omiani muista)?
Avatar
Jurpo
Viestit: 984
Liittynyt: Ti 12.10.2004 15:30
Paikkakunta: Tornio

ei

Viesti Kirjoittaja Jurpo »

Jos siinä lukee, että koira liikkuu kuin isäntä, se tarkoittaa sitä että turbolla voi vetää kohti ja koira pysyy mukana. Ja ainoa keino, jolla kaaoslordi saa fleetin on Khorne-merkillä ja silloinkin sattumalta.
Lintu, karhu, jänis ja kala.
Anna kestävä lemmenvala.
Lassek
Viestit: 3315
Liittynyt: Ma 05.07.2004 21:04

Re: ei

Viesti Kirjoittaja Lassek »

Jurpo kirjoitti:Jos siinä lukee, että koira liikkuu kuin isäntä, se tarkoittaa sitä että turbolla voi vetää kohti ja koira pysyy mukana. Ja ainoa keino, jolla kaaoslordi saa fleetin on Khorne-merkillä ja silloinkin sattumalta.
Daemonic Speed antaa fleetin ainakin nykyään, kolmosedikassa ratsuväen säännöt taisi olla toisin kuin nyt.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Perusteet”