"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

High Elven Revision 2k!

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Fire Warrior Ashue'ol
Viestit: 258
Liittynyt: Pe 01.04.2005 15:36
Paikkakunta: Eastern Fringe of the Galaxy

High Elven Revision 2k!

Viesti Kirjoittaja Fire Warrior Ashue'ol »

Tsekatkaa armeijat ja yksiköt for further info.


Prince Dramallier riding a Dragon (320) with Phoenix armour (12), Enshield (10), Wammabreikkaajat of Defence (55) and the Ring of Fury (30) and Caledorian cavalry axe (8). Cost:560

Mage Zarandha with two Dispel scrolls (40). Cost: 135

Kommunist Saradomin on foot with parmour (8), sacred incense, and shield (2), longbow (15) and sword of battle (20). cost: 140
goes hallumanneihin.

Core: 2 units of 21 spermbankers with champs and Elvis's, 207 pts per unit

1 unit of 10 archers with a Champ. Cost: 112

Special: one unit of 20 hallumannes, with a champ and elvis. cost: 258

& shadow hunt. with a shadow-wal. 104 pojoo



Rare: Two hedgehogs, 140 per machine.

Hedgehog: Range: 18" Strenght:3 Armour:-2
Choose a target in sight and in range, roll the Artillery dice and allocate hits. If you roll misfire, no bolts left the machine, ie you cant shoot this turn. The machine has the same T and W as a bolt thrower. 3 crewmen with larmour and hweapons.


hulluja ideoita mulla, eikös vain? toi list on kiireessä ja hupimielessä tehty.
"Life sucks and the you fucking die."

Ozzy Osbourne
Avatar
Kauppias
Viestit: 574
Liittynyt: To 17.07.2003 15:27
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Kauppias »

Mitä helv. mikä toi siis on, armejalista vai uusi armeja. Kirjoita selvemmin.
Hedelmälepakoiden pitäisi kuolla sukupuuttoon...
Fire Warrior Ashue'ol
Viestit: 258
Liittynyt: Pe 01.04.2005 15:36
Paikkakunta: Eastern Fringe of the Galaxy

Viesti Kirjoittaja Fire Warrior Ashue'ol »

Revision High Elffeille.
"Life sucks and the you fucking die."

Ozzy Osbourne
Avatar
Illumina
Viestit: 946
Liittynyt: Ke 16.02.2005 16:52
Paikkakunta: Hell Sing

Viesti Kirjoittaja Illumina »

Teit taas uuden jutun. Siili(hedgehog, jos joku ei tajunnut).

Oikeasti minunkin oli hieman ongelmallista tajuta, että nuo hallumannet ovat niitä sinun uusia spessujasi. Ja spermbankkerit!? keihäsmiehiä? Champpionilla ja elviksellä? Wammabreikkaajat.

Edit:Siis champpionin tiesin jo, mutta se nyt tuli textiin mukaan :D.
Viimeksi muokannut Illumina, To 11.08.2005 19:18. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Illumina jyrää tyttöenergialla päälle! -Nilarakh

Niin... kai tää Illuminan tyttöjuttu on aika ainutlaatunen, ainakin näin sotun puitteissa. -Mer'siles
Fire Warrior Ashue'ol
Viestit: 258
Liittynyt: Pe 01.04.2005 15:36
Paikkakunta: Eastern Fringe of the Galaxy

Viesti Kirjoittaja Fire Warrior Ashue'ol »

wammabreikkaajat: wambraces of defence Hallumannet: halberdiers Spermbankers: spearmen Elvis: musicantti Champ: I bet you folks know....
"Life sucks and the you fucking die."

Ozzy Osbourne
Hollo
Sotavasaran WHFB-tarinamestari
Viestit: 1154
Liittynyt: Su 29.09.2002 23:39
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Hollo »

Ei sillä, että haluaisin sinun kuolevan Pesonen, vaan sillä että joskus pystyisit sopeutumaan tähän nyky-yhteiskuntaan, joka tosin ikäväkseni on rapistumassa hyvää vauhtia maailmaksi, jossa sinulla saattaisi olla jotain osaakin, sanon sinulle nyt likaisena mulkvistina ja masentuneena kusipäänä, että rauhoitu ihmeessä. Tuon suustasi pullpuavan paksun vaahdon määrän tuntee jo tänne.

Varmasti tiesit jo tämän tänne laittaessasi, ettei tätä otettaisi (ylläri, ylläri) vastaan hyvin. Itsekin ihmettelen, miksi tähän nyt sinulle kirjoitan, sillä nämä viestisi, mitkä tekevät sinut lähes huomaamattomaksi, huomaavat lämmöllä ne, joiden typeryys vetää vertoja kaikelle sille, mikä tekee meistä, ihmisistä, itsekkäitä murhaajia! Tästä voi vetää johtopäätöksen: kyllä, me kaikki olemme juuri sellaisia, jotkut meistä vain nostavat kätensä pystyyn ensimmäisinä (nimet paljastavat sinut).

Nyt typistän tämän tylsistyneen mielen tuottaman vuodatukseni seuraavaan lauseeseen: Olet vain ihminen, kuten minäkin, mutta hauskaa voi pitää monella muullakin tavalla.

Kiitos.
Fire Warrior Ashue'ol
Viestit: 258
Liittynyt: Pe 01.04.2005 15:36
Paikkakunta: Eastern Fringe of the Galaxy

Viesti Kirjoittaja Fire Warrior Ashue'ol »

ööh, toi lopputext oli mitä oli, en osaa muutenkaan topiccia aloittaa tai lopettaa....
"Life sucks and the you fucking die."

Ozzy Osbourne
Avatar
Henri Ketonen
Viestit: 3346
Liittynyt: Ke 16.10.2002 22:22
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja Henri Ketonen »

Et koskaan voi voittaa Porin peliporukoille huonossa huumorissa, et vaikka revisioisit Empiren tykkeihin pussit ja ryöstäisit Siwan pyöräpumpulla pelkästään kalsareihin pukeutuneena.

No niin, peliä taas.

Caledor-kirves on juustoa. Sword of Might josta saa ylimääräisen +1 palaa chargessa, ja maksaa vähemmän pisteitä.

Mitään Gromril Armouria vastaavaa haltiat eivät ansaitse. Ne nyt sentään ovat kukkakeppejä, joiden haarniskoille kunnon kääpiöseppä ei kehtaisi edes sylkeä. Eikä kuulu haltioiden pelilliseen luonteeseen kestää mitään.

Haltioiden jousiampujat ovat kyllä nykyisellään ylihintaisia, mutten kyllä pelaisi sinun revisio-haltioitasi vastaan jos en itse saisi mielivaltaisesti muutella yksikköjen hintoja. Ja sitäpaitsi kahden pisteen hinnanlasku ei vielä jousiampujia korjaa.

Mikä Shadow Hunt?

Miksi jotain siilejä?

Muuten listasi ei näytä kovinkaan suunnitellulta. Tuollaisia sillisalaatteja nyt pyöräytellään vain humalassa. Kerron äidillesi, ettäs tiedät!
zqmfgb
Avatar
jamovoima
Valvoja
Viestit: 7617
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:37
Paikkakunta: Länsi-Vantaa

Viesti Kirjoittaja jamovoima »

Olen paha ja ilkeä. Revisionjutut revisionjuttuina huono huumori mielleään jossain muualla.
Lukittu

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”