Petomiehet partiossa.

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
TranssiApina
Viestit: 965
Liittynyt: To 06.06.2002 11:02
Paikkakunta: Vantaa

Petomiehet partiossa.

Viesti Kirjoittaja TranssiApina »

High Elf suunnitelma tyssäs, ei löytynyt nappeja markkinoilta(sotun myyntialue) ja Petomiehet iski kovasti myös :P Tälläinen lista ois nyt alkuun:

Wargor;
Chaos Armour
Gaze of Gods
Great Weapon
Shield
-106pts-

Beast Herd; 12 Gors & 8 Ungors
2nd/weapon
Standard
Musician
-131pts-

6 Chaos Warhounds;
-36pts-

Tuskgor chariot;
-85pts-

3 Chaos Ogres;
Heavy Armour
Great Weapon
Musician
-142pts-

500pts, 32 modelia. Vaihtoehtoisesti voisi tiputtaa Chariotin, koirat ja Wargorin shieldin pois ja ottaisi toisen Beast Herdin, ja Herdien koot olisi 10 Goria & 8 Ungoria.

Mielipiteitä?

-Jori.
"If it bleeds, we can kill it."
Avatar
attor
Viestit: 1348
Liittynyt: Ti 20.05.2003 10:33
Paikkakunta: Raisio

Viesti Kirjoittaja attor »

Gaze of gods tuntuu hieman liiottelulta borderissa, mielummin vaikka chaos armouri. Jos jää pisteitä niin kannataa ottaa myös dark heart

Herdin koko on hieman hassu, tai no se mitä gw laatikoissaan tyrkyttää. Optimi taitaisi olla semmonen n. 7 goria ja tupla määrä ungoreita.

Ogrejen tilalle ottaisin melkein ennemmin minoja, ogret sutivat yleensä puolet lyönneistään ohi ihan ws 3 vastuksiin. Minojen 3d6 pursuit on myös kiva.
Kun mä kuolen kaikki baneni sä saat
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”