"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Tyranid metalli carapace.

Miniatyyrien maalaukseen, konvertoimiseen sekä maastontekoon liittyvät kinkkiset kysymykset ja ongelmat.
Avatar
OneManArmada
Viestit: 412
Liittynyt: To 05.05.2005 13:46
Paikkakunta: Kuopio

Tyranid metalli carapace.

Viesti Kirjoittaja OneManArmada »

maalasin omat carapacet kuparisiksi, hihlaittasin ne mithril silverillää, tulko tehtyä teidän mielestänne rumasti nidei kohtaan?
Mitenkä kirjoitan? Pistä sähköpostia jos ottaa päähän.
Avatar
Lihamestari
Viestit: 2758
Liittynyt: Pe 04.02.2005 11:49
Paikkakunta: Valkeakoski

Viesti Kirjoittaja Lihamestari »

Vaikea sanoa kun ei tiedä minkä näköisiä niistä tuli :|. Saahan ne maalata vaikka pinkeiksi keltaisilla pilkuilla jos haluaa.
Maailmojen Tuhoaja, Elävien Jumala, Taivaankannen Kannattaja, Vuori Kultainen,
ne nimiä on vain ja nimet otetaan nyt pois!
Jos kasvoillesi lankeat,
se mitä pelastaa?
daider
Viestit: 4259
Liittynyt: Ma 12.04.2004 16:04
Paikkakunta: forssa
Viesti:

Viesti Kirjoittaja daider »

Viime vuoden Fanaticissa oli yksi metallinen nidiarmeija ja oli erittäin hyvän näköinen. Metallinen ei ole huono idea, kannattaa vain ottaa mallia oikean elämän metallisävytteisistä kuoriaisista jotta tulos näyttäisi oikeasti hyvältä.
"Koska tämä on Sotavasara - foorumi, jonka käyttäjillä on niin vähän toivoa saada naista, että pitää yrittää nussia pilkkua. -Da Capitan"
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maalaus, konverttaus ja maiseman teko”