Pirate goblins of the Bloodied Blade
-
Rotten sound
- Viestit: 1074
- Liittynyt: Ke 15.06.2005 19:07
Noh Röllit olisivat hauskoja ja sopisivat teemaan. Mutta en tosiaan huomannut noita Drunken Nutcaseja, mutta ota ihmeessä niitä toiseenkin yksikköön. Ja muutenkin siuna ottaisin gobboja lisää, 30 vahvuiset yksiköt voisi olla aika rok (olen vain ihastunut suuriin gobbo yksikköihin). Ja liput tietenkin mukaan niin saadaan combat resoa peliin.Mer'siles kirjoitti:Ne on noita Drunken nutcaseja, vai meinaatko lisää? Tosiaan trolleja aluksi ajattelinkin,raastin kirjoitti:Ota niille Night Gobboille nyt messiin niitä juopuneita seiloreita (fanatikkeja). Niillä voisi olla ketjupallo viritelmän sijasta ankkuriketju viritelmä mitä ne heiluttavat ympäriinsä. Ja eikö River Trollit sopisi teemaan paremmin kuin Jättiläinen? Mutta todella hauska ja omaperäinen lista. Laitahan sitten kuvia galleriaan kun on armeija valmis.
mutta niitä on kehuttu niin turhiksi että päätin ottaa giantin. Jos joku keksii hyvän syyn ottaa trolleja niin kakaiskaa ulos.
raastin raastaa ja ryystää
-
Pikku-Oskari
Laitoin röllejä ja faneja.raastin kirjoitti: Noh Röllit olisivat hauskoja ja sopisivat teemaan. Mutta en tosiaan huomannut noita Drunken Nutcaseja, mutta ota ihmeessä niitä toiseenkin yksikköön. Ja muutenkin siuna ottaisin gobboja lisää, 30 vahvuiset yksiköt voisi olla aika rok (olen vain ihastunut suuriin gobbo yksikköihin). Ja liput tietenkin mukaan niin saadaan combat resoa peliin.
Lippuja ei mahtuisi ilman että ottaisin jotain poies ja gobbot tykkäävät juosta, joten lipun ottaminen voisi olla vähän liian riskiriski.
Tämä armeijjahan voittaa kaiken ampuvan keskitetyllä tulella ja mägicillä. Muu armeija vaan suojelee ampuvia ja yrittää vaikka ehkä saada jotain alas.
Outnumberoin reilusti nytten jo kun vastassa olevat armeijat on aika eliittejä. Paitsi örkit, mutta niillä ei ole kuin yksi n.gobbo yksikkö ja sekin kahdessa kymmenessä. (kaveri käyttää suoraan boxista tulevia numeroita) Minäkin haluaisin isoja gobbo yksikköjä, mutta millä pisteillä/rahalla? On muutenkin kallista tehdä gobbo armeijaa.
-
Rotten sound
- Viestit: 1074
- Liittynyt: Ke 15.06.2005 19:07
- Omenapoika
- Viestit: 513
- Liittynyt: Pe 10.06.2005 22:33
- Paikkakunta: kempele
Regeneraatio, hinta, oksennus, -1 to hit/mähic resistance, enemmän woundeja, ei kaadu ensimmäiseen poisoni nuoli pilveen... Trollit on paljon parempia IMO. Terrorissa, stupidityllään ja yell & bawlissahan ne häviää.
Kannattaa ottaa gr8 shamulle dangly wotnotzit tai buzgobin keppi, sehän pamauttaa päänsä kahdessa magic phasessa. Itsellä tuli useinkin kahdesti vuorossa miscasti
Kannattaa ottaa gr8 shamulle dangly wotnotzit tai buzgobin keppi, sehän pamauttaa päänsä kahdessa magic phasessa. Itsellä tuli useinkin kahdesti vuorossa miscasti
kuunnelkaa nyt marinepelaajan neuvoa