"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Ensimmäinen loppun asti maalattu figuni -skinkki shamaani

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
puhhis
Viestit: 54
Liittynyt: Ti 26.07.2005 13:50
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja puhhis »

MIKA: tarkoititko kumminpäin tuota ink vesi suhdetta? Vesi:ink 5:1 vai toistepäin?

Ja kiitoksia vaan kommenteista kaikille olis sitten risuja tai ruusuja, eritoten niille jotka ovat kantansa viitsineet järkevästo perustella ja antaa vinkkejä.
Avatar
Mika
Viestit: 254
Liittynyt: Su 21.11.2004 22:08

Viesti Kirjoittaja Mika »

Eli vettä enemmän kuin inkkiä. Jos olet kuullut termin "glaze" joskus, se tarkoittaa vaan reilusti ohennettua inkkiä. Myös tavallisia maaleja voi käyttää inkkien ja glazen tavoin vaan reilusti ohentamalla, jota juuri ajoinkin takaa tuolla sulkaviitta vinkilläni.
Avatar
Ruoska
Viestit: 447
Liittynyt: Ti 07.10.2003 19:42
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja Ruoska »

Rejector kirjoitti:Musta on yleensä aina parempi vaihtoehto pohjamaaliksi
Aamen, osta siis chaos black basecoat spray kun käyt hammerikaupassa =) Maksaa kympin ja sillä pohjamaalaa parin tuhannen pisteen armeijan ja vähän terrainia, eli ei kauheen kallista. Kaikki rajat ja välit syntyy kuin itsestään kun maalaat mustalle pohjalle. Pääset siis 2x helpommalla ja saat 2x parempaa jälkeä =)
Vieras

Viesti Kirjoittaja Vieras »

Ou jee. Tosi cool.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”