"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

belisarius clone

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Avatar
Corgimaster
Viestit: 445
Liittynyt: Su 09.01.2005 21:02
Paikkakunta: Lumijoki

belisarius clone

Viesti Kirjoittaja Corgimaster »

juu, tämmönen tuli tehtyä joku kolme viikkoa sitten.
nmm:iä tässä pääasiassa testailtiin, ja kyllä ne jotenkuten onnistu (parasta mitä tähän asti oon saanu...), mutta kaukana vielä hyvästä. :)

edestä: http://img.photobucket.com/albums/v188/ ... lia001.jpg
takaa: http://img.photobucket.com/albums/v188/ ... lia002.jpg

taas edestä: http://img.photobucket.com/albums/v188/ ... mis001.jpg
taas takaa: http://img.photobucket.com/albums/v188/ ... mis002.jpg

base: http://img.photobucket.com/albums/v188/ ... sin002.jpg

jälkimmäisissä kuvissa näkyy noi "oikeat" värit, eli hain vähän tummempaa ilmettä figuun koska teemana oli "hiippailee pimeässä laboratoriossa". :)

sanokaa mitä pidätte. :)
"vi vi ***** dry dry drybr brushaa gob gob goblin gg greenillä"
Elven-captain
Viestit: 322
Liittynyt: Ke 23.03.2005 16:41
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Elven-captain »

Aika nätti, mutta noi kaksi ensimmäistä kuvaa on kyllä aikas yli valottuneita. Viitta on suht hyvä, varmaan livenä parempi ja myös hieno base.
Join Gollum´s forces or die!
http://www.takeforum.com/klonkkupower/
Avatar
yrska
Peliporukkavalvoja
Viestit: 651
Liittynyt: Ti 25.11.2003 15:01
Paikkakunta: Järvenpää

Viesti Kirjoittaja yrska »

Nättihän tämä oli jo ollessaan en-confro:ssa esillä ja eikä tilanne ole näemmä muuttunut...

Ainoa mihin olisin mieluusti nähnyt hieman muutosta on nuo sarvet, jotka kaipaisivat jonkinlaisen vaalenevan liun tuonne kärkiään kohden ja jotain korostusta noihin tyvien koristeisiin...

Yrska
Taitojaan ei saa hukata => Silloin kun inspiraatio iskee, niin muu maailma saa odottaa.
Avatar
Corgimaster
Viestit: 445
Liittynyt: Su 09.01.2005 21:02
Paikkakunta: Lumijoki

Viesti Kirjoittaja Corgimaster »

itse asiassa niissä on vaaleneva liuku tonne kärkiä kohden ;)

noissa alaosien koristeissakin on vähän vaalennusta, mutta ei paljoa, joten kai sinnekki sitä vaaleampaa väriä menis :)
"vi vi ***** dry dry drybr brushaa gob gob goblin gg greenillä"
Avatar
Neurotic
Viestit: 365
Liittynyt: Ti 07.01.2003 20:17
Paikkakunta: UK

Viesti Kirjoittaja Neurotic »

Hyvää pelitasoa. Hybridiinkö maalasit?

Tummaa NMM:ää maalatessasi voisit kenties jättää suuren osan pinnasta hyvin tummaksi, ja korostaa valoa heijastavat kohdat nopeasti vaaleanharmaaseen. Sitten vielä valkoisella kimmeitä suoriin heijastuksiin. Tällä tavalla maalattuna tummuus korostuu ja panssarin muodot tulevat selkeästi esille. Nyt panssari kaipaisi mielestäni juurikin terävyyttä korostuksiin.

Sininen on ok, mukavan synkkä. Itse korostaisin vielä hitusen verran khakiin päin, saisi murretumman sinisen.

Kenties saisit korostettua pimeä labra -imagea tekemällä silmistä vaaleammat. Tavallaan hohtaisivat enemmän.

Vihreät terät ovat vähän hassut. Nyt ne eivät näytä metallilta tai muulta tunnistettavalta materiaalilta. Ovat vain vihreät ;). Tummanvihertävä NMM voisi olla hyvinkin näyttävä ratkaisu.

Onnittelut alustan metallista, toimii hyvin. Muutenkin toimiva ratkaisu. Vielä kun lisäät epämääräisiä veritahroja lattiaan, niin a vot ;). Siitä vaan lisää malaamaan, hyvään suuntaan on metallit menossa.
ur ballz r p3ndul0us & w34k
Avatar
Corgimaster
Viestit: 445
Liittynyt: Su 09.01.2005 21:02
Paikkakunta: Lumijoki

Viesti Kirjoittaja Corgimaster »

jeah, hybridiin ja dirz warbandiin testifiguksi.

juu, noita kimmeitä en osaa tehdä, eka oli kyllä tarkotus mutten viittinyt mennä pilaamaan ihan kohtuu hyvää panssaria :D

terät maalasin 5 kertaan normaali nmm tyylillä, ja jokaisesta tuli ihan karseeta jälkeä. herpaannuin ja maalasin n.5 minuutissa vihreäksi :D

kyllä tohon baseen vois laittaa verta, hoituu helposti :)
"vi vi ***** dry dry drybr brushaa gob gob goblin gg greenillä"
Avatar
virus
Viestit: 850
Liittynyt: Su 19.12.2004 17:49
Paikkakunta: Lahti

Viesti Kirjoittaja virus »

osa kuvista on huonoja. onhan toi ihan hieno.
Vieras

Viesti Kirjoittaja Vieras »

Ou jee. Tosi cool.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”