"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

IAL?

Warhammer 40.000 -pelin palsta, jossa on tarkoitus keskustella kaikista niistä aiheista, jotka eivät sovellu muihin otsikoihin. Kysymyksiinkin vastataan, mutta käytä kuitenkin ensin hakua.
Avatar
Lok'har
Viestit: 306
Liittynyt: Pe 10.10.2003 12:23
Paikkakunta: Turku

IAL?

Viesti Kirjoittaja Lok'har »

eli löysimpä tuolta GW:een sivuilta linkin Interactive Army Listiin katselin ja tostesin että tuollahan voisi olla mukava tehdä listat mutta kun katselin tarkemmin niin sieltä ei löytynyt kuin patchit noh vammasin jotain ja ajattelin tarkistaa... juu pelkkiä patchejä eli mistä saa itse ohjelman kun missään ei mainita sen ostamisesta jne mitään eikä googlekaan oikein valottanut asiaa
Avatar
Behell
Viestit: 152
Liittynyt: Su 10.07.2005 18:28
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Behell »

http://uk.games-workshop.com/storefront ... nav=300810

Enemies Of The Imperium
Armies of the Imperium
NightCrusader
Viestit: 31
Liittynyt: Pe 11.03.2005 12:42
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja NightCrusader »

Ohjelma löytyy myös Fantasiapelin nettikaupasta/hyllystä
Avatar
Thelacan
Viestit: 2011
Liittynyt: Ma 03.05.2004 17:59
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Thelacan »

Ja toisaalta ohjelma maksaa turhan paljon.
Kerran pääsin tuolla tekemään listan, patchit tuolle ovat kuin faqit codexeille, kaiken maailman typot pois ja vastaavaa.
Ja huvittavinta, jos otat vaikka viisi ryhmää kaaosmarsuja, jokainen kymmenen vahvuinen, etkä muista määritellä niille asetta, printtaa ohjelma virhetiedoituksen jokaisesta jässikästä jolle ei ole määritelty asetta. Melkein kiinnostava ominaisuus ohjelmassa, paperintuhlausta vain.
- Kynä-ääliö
Avatar
mauno
Valvoja
Viestit: 709
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:47
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja mauno »

Ööh? Näkyyhän siinä vasemmassa yläkulmassa se validation-lätkä punaisena jos lista on virheellinen (vihreänä jos lista on sääntöjenmukainen). Kai sen oot huomannut? Samaa lätkää painamalla näkee mahdolliset virheet listassa. Jos noille kaaos marineille ei määrittele aseita, niin ohjelma kysyy ennen listaan lisäämistä ootko varma ja päästää vielä äänimerkin virheellisestä lisäyksestä listaan. Validationinkin varmaan saa pois päältä jos haluaa virheellisiä listoja tulostella.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Yleiset keskustelut”