"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Black Templar codexin julkaisupäivä

Warhammer 40.000 -pelin palsta, jossa on tarkoitus keskustella kaikista niistä aiheista, jotka eivät sovellu muihin otsikoihin. Kysymyksiinkin vastataan, mutta käytä kuitenkin ensin hakua.
Avatar
The Captain
Valvoja
Viestit: 12979
Liittynyt: Ke 07.08.2002 15:07
Paikkakunta: Kouvola

Viesti Kirjoittaja The Captain »

Scoundrel kirjoitti:
Pulse kirjoitti: Itse kyllä en usko tämän kuitenkaan liittyvän mitenkään halpaan plasmaan, joku GWn jamppa on pienissä höyryissä taas heitelly pistehinnat kirjaan. Tai yritetään saada BT-mariinit pätemään lähietäisyyksillä.
Ei parin pisteen alennus pelitehoon vaikuta. Se, että perinteinen viiden hengen tulitukiryhmä plasmalla ja lascannonilla maksaa pisteen pari vähemmän, ei vaikuta pelin lopputulokseen millään tavalla.
Itse asiassa templarien versio maksaa pisteen enemmän, kun niiden perusmasa on pisteen kalliimpi; viisi templaria laserpyssyllä ja plasmalla maksaa siis 101 pistettä.
-Miksi Jeesuksen ja Marian päät loistavat valoa?
-Niillä on suvussa halogeenejä.
Avatar
Tybraal
Viestit: 1467
Liittynyt: Pe 20.12.2002 21:12
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Tybraal »

Nyt kun toistaiseksi joudun vartomaan omaa codexiani niin voitteko vahvistaa että temppeliherrat saavat Combat Shieldejä.
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
Avatar
The Captain
Valvoja
Viestit: 12979
Liittynyt: Ke 07.08.2002 15:07
Paikkakunta: Kouvola

Viesti Kirjoittaja The Captain »

Tybraal kirjoitti:Nyt kun toistaiseksi joudun vartomaan omaa codexiani niin voitteko vahvistaa että temppeliherrat saavat Combat Shieldejä.
Sword brethrenit, joilla on terminator honourit, saavat bolt pistoolinsa lisäkkeeksi combat shieldin. Näin ollen esim. tupla-litareilla varustettu jannu ei kilpeä saa. Muut eivät saa combat shieldejä kuin wargearina (eli characterit).
-Miksi Jeesuksen ja Marian päät loistavat valoa?
-Niillä on suvussa halogeenejä.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Yleiset keskustelut”