"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

The Dark Host - Blood Dragon 2000 P

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Kelf
Viestit: 1686
Liittynyt: La 20.11.2004 19:11

The Dark Host - Blood Dragon 2000 P

Viesti Kirjoittaja Kelf »

Suunnittelin tällaisen listan kaverille:

Lords & Heroes:

Vampire Count Oleg
Red Fury
Crown of the Damned
Cursed Shield of Mousillon
Magic level 2
=320P

Necromancer Melzar the Mad
Magic level 2
Cursed Book
=150P

Necromancer Ivan the Lunatic
Magic level 2
Dispel scroll
Dispel scroll
=150p

Vampire thrall Igor
Greatsword
The Flayed Hauberk
=114P

Total:834P
------------------
Core units:

20 Skeletons - Oleg's bodyguard
Full command& Platemail
=225P

24 Zombies - Fiends of Melzar
Musician& Standard bearer
=159P

20 Skeletons - Puppets of Ivan
Full command& Chainmail
= 225P

2 x 6 Ghouls - Cannibals
= 48*2

Total: 705P
-------------------------------------
Special units:

19 Grave guard - Horde of Igor
Shields
Full command
Banner of the Barrows
= 303P

3 Fell bats - Wings of death
= 60P
----------------------------------
Rare units:

Banshee Britney
= 90P
--------------------------------
Total: 2001P
Power dice:7
Dispel dice:5
katanakani
Viestit: 162
Liittynyt: Ma 28.11.2005 20:19

Viesti Kirjoittaja katanakani »

Melko hidas, mutta mikäs siinä, pysyypä porukka yhtenä lössinä. Flankit ei ainakaa oo uhattuna ku noilla kävelet vastustajaa päin.
Ja löytyyhän sieltä lepakot ja vanha kunnon banshee.
Avatar
El Capitan
Peliporukkavalvoja
Viestit: 5676
Liittynyt: Pe 17.12.2004 20:55
Paikkakunta: Tuuliklaani / Jyväskylä

Viesti Kirjoittaja El Capitan »

Ei se hitaus haittaa niin paljoa, mutta hyvä lista kumminkin ja massaakin on ja varmaan tulee kasvamaankin pelin aikana.
Soturin ei tarvitse vuodattaa verta voittaakseen taistelun.
- Sinitähti
Arachinid
Viestit: 114
Liittynyt: La 27.08.2005 13:15
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Arachinid »

ampuvat armeijat voi verottaa skelejä ku hitaus haittaa mutta siinä se necci ne nostelee ja muutenki ne kyl kerääntyy takas ku closikseen päästään... semmoset hard hitting cavalrry tyypi voi aiheuttaa ehkä hieman ongelmii mut muuten loistava lista.. :D:D ei voi kunnolla tosiaan flankkaa ja pystyy kesttää pidemmän aikaa kentällä :D:D onee sit vaan peleihin :D
Roses are red,
Violets are blue,
God made me pretty,
But what the fuck did he do to you?
Kelf
Viestit: 1686
Liittynyt: La 20.11.2004 19:11

Viesti Kirjoittaja Kelf »

Arachinid kirjoitti: semmoset hard hitting cavalrry tyypi voi aiheuttaa ehkä hieman ongelmii mut muuten loistava lista..
Semmoset hard hitting cavalryt eivät uskalla mennä grave guardeihin kb:n/Igorin takia, Olegin skelluihinkaan ei pahemmin parane mennä ja bansheeta pidetään Melzarin zombien ja Ivanin lurkkien välissä. Kaiken kruunaa se, että sivustalla on ghouleja.
DeadBeat
Viestit: 110
Liittynyt: Su 06.03.2005 09:08
Paikkakunta: Pirkkala

Viesti Kirjoittaja DeadBeat »

Hauberkki menee hukkaan thrallilla, sen voisi vaihtaa Countille ja ottaa countilta samointein pois cursed shieldin. Hyvä olisi jos saisit countille myös mahdutettua Hearth Piercingin (varmaankin kätevin BD bloodline) Eipä muuta kommentoitavaa
"Ne jotka ylenpalttiseen taikuuteen sortuvat ovat itse juustossa kieriteltyjä juuston makuisia juustopalloja justoliemessä." -Omenapoika
Kelf
Viestit: 1686
Liittynyt: La 20.11.2004 19:11

Viesti Kirjoittaja Kelf »

En muuta lordin varustusta kun halusin kokeilla jtn. uutta
Avatar
Heretic
Peliporukkavalvoja
Viestit: 3009
Liittynyt: La 12.03.2005 22:36
Paikkakunta: Oulu/Tornio

Viesti Kirjoittaja Heretic »

IIgorin varus on tuolloin kaikista tehokkain.halpa mättäjä jolla sikahyvä seivi ja s7
Ville Oulusta.
Frostgrave, Mordheim, 40k&30k, Kings of war, Lotr, Guild ball, Necromunda ja Blood bowl
Zeroiini
Viestit: 16
Liittynyt: Ma 05.12.2005 08:19
Paikkakunta: Porvoo

Viesti Kirjoittaja Zeroiini »

Kuulostaa TOOSI HIITAAALTAA, mutta vaihtamalla 1-2 skellu ryhmää Dire wolveseiksi olisi sinulla jotain jolla flankata sekä jolla tuhota ampujat/ballistat mhdollisimman nopeasti
Rock 'n' Roll - Lock 'n' Load
Hypnotoad
Viestit: 356
Liittynyt: To 18.03.2004 14:54
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Hypnotoad »

Armeijan hitaus ei ole mikään ongelma, sillä invokaatiolla ja macabrella pääse sinne minne haluaa. Tosin magiaa on ehkä hieman liian vähän ainakin minun makuuni... Kannatta ehkä pudottaa yksi lurkki blokki pois, sillä neljä isoa blokkia on vaikea saada kenraalin marrsitus alueelle, varsinkin kun maastoa alkaa tulla vastaan. Ja marssimattomat skellu blokit on liian hitaita hyödyttämään ketään. Eli ota yksi skellu blokki pois, tilalle vaikka 2x spirit hostia (130), 5x dire wolffia (50) ja 6x ghoulia (48). Menee vähän yli sallitun mutta ota jostain yks zombi tai skellu pois. Sitten vielä tuosta grave guardien lipusta. Itse pidän warbanneria parempana vaihtoehtona, koska grave guardien hyökkäykset ovat loppujen lopuksi aika kökköjä. Banner of the barrows saa aikaan hyvällä säkällä yhden tapon enemmän kun taas warbanner antaa resoo varmasti.
Muuten näyttää ihan hyvältä listalta.
"Chaos is the only true answer"
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”