"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

knarlocit

Warhammer 40.000 -pelin säännöt ovat yleensä enemmän tai vähemmän tulkinnanvaraiset. Tällä palstalla keskustellaan eri sääntöjen toteutuksesta, tulkinnoista sekä mahdollisista ongelmatilanteista.
punalakki
Viestit: 19
Liittynyt: Ma 19.12.2005 13:41
Paikkakunta: oulu

knarlocit

Viesti Kirjoittaja punalakki »

nii haluaisin tietää mistä näitten säännöt sais hommattua
Avatar
The Captain
Valvoja
Viestit: 12979
Liittynyt: Ke 07.08.2002 15:07
Paikkakunta: Kouvola

Re: knarlocit

Viesti Kirjoittaja The Captain »

punalakki kirjoitti:nii haluaisin tietää mistä näitten säännöt sais hommattua
Imperial Armour vol. 3:ssa (vai joko se on 4, se Taros Campaign kumminkin) ne ainakin ovat. Forgen sivuja kannattaa tihrustella, saattavat lojua sielläkin jossain.
-Miksi Jeesuksen ja Marian päät loistavat valoa?
-Niillä on suvussa halogeenejä.
Avatar
Half-breed
Viestit: 10351
Liittynyt: Ma 01.03.2004 11:11
Paikkakunta: Turku

Re: knarlocit

Viesti Kirjoittaja Half-breed »

The Captain kirjoitti:Imperial Armour vol. 3:ssa (vai joko se on 4, se Taros Campaign kumminkin) ne ainakin ovat. Forgen sivuja kannattaa tihrustella, saattavat lojua sielläkin jossain.
Ainakin täällä sanottaisiin, että Taros kirjassa olisi säännöt Great Knarlocille ja Knarloc ratsastajille.

Edit: Pitäisiköhän sitä kuitenkin toivoa lukutaitoa joulupukilta, kun se on näköjään puuttuu. The Kapteeni nimittäin sanoi jo tuon saman kuin minä.
2014 bänniä jo yhteensä ~3,5 kuukautta. Yrittäkää pistää paremmaksi.
Avatar
Druzhina Captain
Valvoja
Viestit: 1835
Liittynyt: Ke 13.11.2002 13:14
Paikkakunta: Helsinki

Re: knarlocit

Viesti Kirjoittaja Druzhina Captain »

The Captain kirjoitti:Forgen sivuja kannattaa tihrustella, saattavat lojua sielläkin jossain.
Knarlocit olivat saatavan sieltä jo jonkun ajan (siis muutama vuosi), muttei sääntöjä. Kirjaa joutuu ostamaan.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Säännöt”