"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Confrontation aloittelu

Kaikki ne eksoottisemmat tinan ja muovin siirtelytavat, jotka eivät löytäneet paikkaansa ylempää.
Avatar
zombie89
Viestit: 72
Liittynyt: Su 13.02.2005 15:10
Paikkakunta: merikarvia/pori

Confrontation aloittelu

Viesti Kirjoittaja zombie89 »

Elikkäs olen hieman noita vanhempia keskusteluja selaillut ja kiinnostus heräsi peliä kohtaan.

Elikkäs alkuun kannattaa ostaa se 50e boksi, jota on mainostettu hyväksi.

Mutta eniten kiinnostaisi kuinka paljon figuja tarvitaan perus Confrontation armeijaan, sillä mielenkiinto heräsi juuri tämän takia ;)

Ja tiedot armeijoista olisivat mukavia myös :)

( ja löytyykö porista lainkaan tämän pelin pelaajia ? )
''Mähän en kuole !'' Monkey.D.Luffy One Piece nro. 8
Avatar
Lighthammer
Peliporukkavalvoja
Viestit: 1460
Liittynyt: Ti 05.04.2005 20:19
Paikkakunta: Eurajoki

Viesti Kirjoittaja Lighthammer »

Periaate on, että jokaista 100 AP:tä kohti saat ottaa maks. 5 figuuria, ja kun pelit ovat yleensä enintään 400 AP, niin 20 figua on katto jo sääntöjen puolesta, summonit mukaanlukien. Yleensä figuja on kuitenkin, armeijasta riippuen, huomattavasti vähemmän. Jonkinlaista kuvaa hinnoista ja statseista saat Voidgamersista.

Armeijoista saat tietoa tällä hetkellä ehkä parhaiten (suomeksi) osoitteesta http://www.konfrontaatio.net jos et suoraan täältä niin ainakin linkkejä löytyy hyvä määrä.
Set fire to the family tree.
Ihmiskilpi
Viestit: 420
Liittynyt: Pe 16.08.2002 14:15
Paikkakunta: Toijala Rock City

Viesti Kirjoittaja Ihmiskilpi »

Tämän ketjun viimeisestä viestistä löytyy melko kattava informaatiopaketti aloittelijalle, joskin Nostra on artikkelin kirjoittanut 2. painoksen aikoihin, mutta hyvinhän nuo ennakoinnit 3. painoksen kirjasta ovat paikkaansa pitäneet. Täältä Sotavasarastakin tuo kyseinen teksti löytyy, mutta etusivun ollessa remontissa siihen ei pääse käsiksi.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Muut miniatyyripelit”