"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

IG:n liittolaiset

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
Frozen
Viestit: 19
Liittynyt: Ma 19.12.2005 22:17
Paikkakunta: Helsinki

IG:n liittolaiset

Viesti Kirjoittaja Frozen »

Eli kysyisin tässä semmosta että IG:t saa ottaa liittolaisiks ainakin Deamon Huntereita (ja ainakin Witch Huntereita?), joten mitä kaikkia rotuja IG saa käyttää armeijassaan ja saako käyttää esim. Deamon Huntereita ja Witch Huntereita eli enempää kuin 1 liittolaista (eli 2 tai enemmän saako?)? Ja sitten että kun Deamon hunterit saa ottaa Space Marineja liittolaisiks nii saako ig ottaa Deamon Huntereiden kautta Space Marineja??

Kiitos, yrittäkää saada selkoa..
Avatar
Oberon
Viestit: 9116
Liittynyt: Ke 02.03.2005 17:25
Paikkakunta: Loviisa

Viesti Kirjoittaja Oberon »

Ig saa ottaa krootteja, DH:ta ja WH:ta, mutta ei IG:tä tai SM:ää DH:n/WH:n kautta.
MYYN CSM&DA-armeijaa!

"Tervetuloa Orivedelle pelaamaan. Täällä sorsankin saa piiloon."
Frozen
Viestit: 19
Liittynyt: Ma 19.12.2005 22:17
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Frozen »

Mutta saa ottaa DH:ta ja WH:ta yhtä aikaa?
Avatar
Oberon
Viestit: 9116
Liittynyt: Ke 02.03.2005 17:25
Paikkakunta: Loviisa

Viesti Kirjoittaja Oberon »

Ei saa. Vielä viikko sitten olisi mielestäni saanut, mutta tuli vastaan topic jossa kysyttiin tuota samaa ja todettiin ettei saa. FAQ kieltää.

HUOM! Saa olla WH lista jossa sitten inducted IG ja DH liittolaisena, tai sama homma DH pohjalla.IG:N voi korvata SM:llä mutta silli ei saa joko sisteeitä(WH pohja) tai GK:ta(DH pohja).
MYYN CSM&DA-armeijaa!

"Tervetuloa Orivedelle pelaamaan. Täällä sorsankin saa piiloon."
Avatar
Amigo
Viestit: 14
Liittynyt: Su 04.12.2005 21:22
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Amigo »

Muistelisin myös että IG armeijaan saa lost and the damnedia, vai oliko se toisin päin?
Valko pää meri kotka
daider
Viestit: 4259
Liittynyt: Ma 12.04.2004 16:04
Paikkakunta: forssa
Viesti:

Viesti Kirjoittaja daider »

Tavallaan tosinpäin. LatD voi ottaa petturi Reconeita ja tankkeja, joiden tiedot katsotaan IG-codexista.
"Koska tämä on Sotavasara - foorumi, jonka käyttäjillä on niin vähän toivoa saada naista, että pitää yrittää nussia pilkkua. -Da Capitan"
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijat ja yksiköt”