"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Miten kuvia

Keskustelut, jotka liittyvät miniatyyripeleihin mutta jotka eivät sovi muihin keskustelun alueisiin.
Master Of Undeath
Viestit: 15
Liittynyt: La 14.01.2006 15:18
Paikkakunta: Salo

Miten kuvia

Viesti Kirjoittaja Master Of Undeath »

Jos mulla on kuvia ii2:ssa voiko ne sieltä lähettää tänne ja miten???Kuva
LOPETTANUT!
Avatar
Drago^
Viestit: 1094
Liittynyt: Pe 25.06.2004 21:48
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Drago^ »

Voisit käyttää jotain muita paikkoja minne voi laittaa kuvia vaikka photobucket.

Paina oikeanpuoleisella kuvasta ja valitse sieltä kopioi kuvan osoite (skellu kuvan oli http://img2.ii2.org/dygcm7_b.jpg), mene tänne kirjoittaan viestiä, paina img, postaa linkki perään (Kuva (Kuva

wE DIt iT: Muista että linkki kuvaan on parempi. Kuvien lataamiseen kestää kauemmin kuin linkkejen ja ne ei ole niin hyviä.
No pain no gain.
Avatar
jullevi
Valvoja
Viestit: 5724
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:38
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja jullevi »

Ongelmia kuvien linkityksessä?

Ylläolevassa linkkisi ei näy kuvana, koska se ei ole kuva, vaan sivu jolla on kuva. Linkit toimivat yleensä itsestään, eli eivät tarvitse edes url-tägejä mikäli ovat oikein kirjoitettu.

http://www.ii2.org/user.php?nick=Vampyy ... sBack=true
"It's a great excuse to start collecting ANOTHER army. One can never have enough armies and starting a new one is always exciting."
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Yleiset miniatyyrikeskustelut”