"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Da Turnee Horde 2000p

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Avatar
Teonanacatl
Viestit: 2035
Liittynyt: Su 26.01.2003 19:10
Paikkakunta: Joensuu, "fluffipelaajien luvattu karkkimaa"

Da Turnee Horde 2000p

Viesti Kirjoittaja Teonanacatl »

Kun kaikki muutkin postasivat listansa Kelffin turneesta, niin postaanpa minäkin.

Orc Great Shaman 290p
Lvl 4
Knobbly Staff
Dispel Scroll

Orc big boss 99p
Great axe
Drog's armour

Orc big boss 128p

Armour of Gork
Enchanted Shield
Spear
Boar

Night goblin shaman 145p
Lvl 2
2x Dispel Scroll

25 Orc boyz 178p
Shields
Full Command

25 Big 'Uns 253p
Shields
Full Command
Warbanner

2x30 Night goblins 122p

2 Fanatics
Musician, Boss

2x5 Wolf Riders 66p
Spears&Shields
Musician

5 Boar boyz 97p

Musician

Rock lobba 70p

2xSpear Chukka 35p

Doom Diver 85p
Bully

Giant 205p

Total: 1996p
Cast: 8
Dispel: 5
Models: 147

Jeps, tällä listalla siis oltiin kaveriturneessa ja pääsin neljänneksi. \o
Possupomo oli listassa lähinnä sen takia, että halusin nähdä miten se pärjää. Kavereita possuyksikköön sille kyllä pitää varmaan hankkia lisää.

Parhaat pelini pelasin kyllä Gilaelinin listaa vastaan. Jos vain olisin viimeisessä pelissä saanut jalan tai sotapolun isoshamaanille, rasittavat scouttiyksiköt olisi saatu pois metiköistä. Muuten olin varsin voimaton niitä vastaan.

Gilaelin sai myös ikävästi yhdellä (vai kahdella?) glade guard yksiköllä tapettua 11 Big 'Unia vuorossa! Sen jälkeen Treeman juoksi niistä läpi ja vielä gobbojen flankkiin. Ratkaiseva käänne Gilaelinin hyväksi.

Edit: Susien tummenustypo.
Viimeksi muokannut Teonanacatl, Su 12.03.2006 10:15. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
"Kuunnelkaa lapset Teonanacatlia, joka tietää asiasta
hieman kauemmin pelanneena..."
- Illumina
"Teonanacatl ounaa."
- Usermaatra
"Något sagt i latin låter djupt."
-Trad.
Avatar
Natukka
Viestit: 408
Liittynyt: La 18.02.2006 11:52
Paikkakunta: Porvoo

Viesti Kirjoittaja Natukka »

Kiva lista, ei mitenkään erikoinen(eli aika tylsä ellei giganttia ja doomdiveria oteta huomioon :)). Hanki ihmeessä lisää possuja. Onnea peleihin! Viherniskat jyrää!

Etkö tykkää susipojuista kun et oo niitä tummentanu? ;)
Avatar
El Capitan
Peliporukkavalvoja
Viestit: 5676
Liittynyt: Pe 17.12.2004 20:55
Paikkakunta: Tuuliklaani / Jyväskylä

Viesti Kirjoittaja El Capitan »

Kivan näköinen lista, mutta miksi ngoboilla on bossit? Orc great shamanistakaan en sitten oikein tiedä onko hyvä kun ngoblin on halvempi ja on ne d3 sientä, tyyli syistäkö otit?.Knobbly staff on mukava, mutta turkasen kallis, itse pidän d^5 kun saa mahdollisen jalan kahdesti vuorossa iskemään.
25 örkkiä ei oikein minusta toimi, jos on vastassa ampuvaa. 30 on oma suosikkini, mutta jos ne noin menevät sinulla niin antaa olla.
Soturin ei tarvitse vuodattaa verta voittaakseen taistelun.
- Sinitähti
Aco
Viestit: 2211
Liittynyt: La 13.03.2004 20:24
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Aco »

El Capitan kirjoitti:miksi ngoboilla on bossit?
Koska sellaisella tappaa Bray-shamaanin tai 2 Chaos ritaria vuorossa.

Juu, unohdit mainita että turnauksessa oli 4 pelaajaa ;) No, lista oli myös ihan hyvä kaveriturneessa, mutta iskevä nopeus siitä jälleen puuttui. Suosittelen jotain vankkureita tulevaisuuteen kun jaksat hankkia.

Mukava tätä vastaan on aina pelata, vaikkei voittaisikaan. Onpahan ainakin armeija vastassa.
lojuu kuin kotka, ampuu kuin eläintarha
Avatar
Teonanacatl
Viestit: 2035
Liittynyt: Su 26.01.2003 19:10
Paikkakunta: Joensuu, "fluffipelaajien luvattu karkkimaa"

Viesti Kirjoittaja Teonanacatl »

El Capitan kirjoitti:Kivan näköinen lista, mutta miksi ngoboilla on bossit? Orc great shamanistakaan en sitten oikein tiedä onko hyvä kun ngoblin on halvempi ja on ne d3 sientä, tyyli syistäkö otit?.Knobbly staff on mukava, mutta turkasen kallis, itse pidän d^5 kun saa mahdollisen jalan kahdesti vuorossa iskemään.
25 örkkiä ei oikein minusta toimi, jos on vastassa ampuvaa. 30 on oma suosikkini, mutta jos ne noin menevät sinulla niin antaa olla.
petskules, Örkkishamaani pysyy. Kaikki aina sitä gobboa tuputtaa. Knobbly Staff on juuri miscasteja varten. DDDDD:llä niiden riski vain kasvaisi.
Alun perin örkkejä oli 20 per rykmentti (tosin silloin minulla oli borcceja listassa). Ihan hyvin ne sitä tulitusta on kestänyt.

Aco: Olen kyllä kärryjä, lisää possuja miettinyt listaan sotakoneiden tilalle. On vaan niin hitosti kaikkee mitä pitäisi ostaa. Kuten WE-armeija.
"Kuunnelkaa lapset Teonanacatlia, joka tietää asiasta
hieman kauemmin pelanneena..."
- Illumina
"Teonanacatl ounaa."
- Usermaatra
"Något sagt i latin låter djupt."
-Trad.
Kelf
Viestit: 1686
Liittynyt: La 20.11.2004 19:11

Viesti Kirjoittaja Kelf »

Mie en pelaa enää sinua vastaan kun olet hankkinut neljä kärryä ja kolme maagia :D

- Lista on ihan hyvä tällaisenaan. Olisin ottanut PG-listani jos olisin tiennyt että mukaan tulee vain 6 magialeveliä. :(
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”