Jos sinua askarruttaa, kuinka pärjätä ystäväsi voittamattomalle porukalle, täältä voit saada vinkkejä armeijasi kokoonpanoon sekä vastalääkkeitä erilaisten vihollisyksiköiden kohtaamiseen.
mul on ongelmia malekittia eli (wihts kigiä) joka ratsastaa loharilla ja sen muuhun armeijaan kuuluu dark elf cariot dark riderseja 10kpl dark elf warrioreja ja itse lohari en ite ole vieläkään voittanut sitä oma armeijäni on tällä hetkellä sekaisin mutta miten ogreilla voin voittaa tuon armeilja kas siinä pulma
ModEdit: Poistin tekstistä lihavoinnin. Tällaiset temput on helpoin tapa joutua ylläpidon tarkkailtavaksi.
PS: Jatkossa voisit tuottaa mielellään lukukelpoista tekstiä. Terveisin Ylläpito.
Muotoilepa kysymys selvästi ja ilman lihavointia. Tämän kysymyksen olisit voinut sisällyttää tuohon ogre-topikkiin.
Tenderiser-Tyrantti voisi olla kova sana. Leadbelchereillä voisi myös yrittää jotain. Lohikäärmeet ovat aina kovia pelitasapainon rikkojia, ja sitovat mukanaan todella paljon pisteitä. Varsinkin Malekith. Eli jos lohikäärme jää pelin lopussa kentälle, ja vaikka vastustajan muu armeija olisi tuhottu, ei massacresta ole toivoakaan.
Kaverisi armeija on muuten laiton, ja noin pienissä peleissä lohikäärme sattuu. Paljon. Suosittelen, että aloitatte ihan normaaleilla 500pts/border patrol-taisteluilla ja siirrytte pikkuhiljaa isompiin. Armeija- ja sääntökirja kouraan, ja eikun opiskelemaan.
Ensiksi voisitte aloittaa sääntöjenmukaiset pelit...
Jos haluat voittaa kaverisi pelissä, niin taisteluvoiman suuntaaminen malekithiin pelin alussa voisi olla kannattava taktiikka. Malekith nimittäin tekee melko rumaa jälkeä vastustajassa. Toisaalta, jos 2000 pisteen peliä pelaatte, on Malekithin kuoltua on vastustajasi aika huonossa jamassa kun sinä olet saanut noin puolet armeijan pisteistä. Tapa siis Malekith mahdollisimman nopeasti.
Muuten, pari kirjoitusvirhettä ei nyt haittaa, mutta jos puolet tekstistä alkaa mennä väärinkirjoitetuksi, niin voisit hieman korjailla...
Luulin että täällä puhutaan yli 4000 pisteen peleistä. Ei Kingiä vähempiin kannata ottaa, ellei halua tuottaa häpeän suurelle kuninkaalle. Sama muihinkin lohariloordeihin. 3000 pisteen peli ja sitten se on hyvä valinta ja osaa toimia armeijan parhaaksi ja tehdä pelistä mukavan.