"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

mitä kannattas ostaa dark elfeillä ekaks

Aloittelijoille ja vasta-alkajille tarkoitettu palsta, jossa uskaltaa kysyä vähän yksinkertaisempiakin asioita pelistä ja pelaamaan ryhtymisestä ilman tönimistä. Kokeneet vastaavat.
DorfGandalf
Viestit: 4
Liittynyt: Ti 18.04.2006 16:35

mitä kannattas ostaa dark elfeillä ekaks

Viesti Kirjoittaja DorfGandalf »

apua tarvitaan
Avatar
Teonanacatl
Viestit: 2035
Liittynyt: Su 26.01.2003 19:10
Paikkakunta: Joensuu, "fluffipelaajien luvattu karkkimaa"

Viesti Kirjoittaja Teonanacatl »

"Kuunnelkaa lapset Teonanacatlia, joka tietää asiasta
hieman kauemmin pelanneena..."
- Illumina
"Teonanacatl ounaa."
- Usermaatra
"Något sagt i latin låter djupt."
-Trad.
Aco
Viestit: 2211
Liittynyt: La 13.03.2004 20:24
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Aco »

Jeps, juuri näin. Jos nuo jo omistat ja pelillinen kokemus puuttuu, niin annetaanpa oma mielipide:

Lohmu+jalkaväki on ainakin nasulla toiminut. Tiedä sitten riippuuko taidosta tai nopasta listan sijaan ;)

Myös ratsuväki on aika kovaa. Itse kuitenkin perustaisin Delffit ampumiseen mielummin kuin lähäriin, ihan noin tehomielessä. Pultterit on kovia, eikä röpöttimetkään massana vastustajalle hyvää tee.
lojuu kuin kotka, ampuu kuin eläintarha
Avatar
jullevi
Valvoja
Viestit: 5724
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:38
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja jullevi »

Älkää nyt helkkarissa mitään lohikäärmeitä ja pultteripatteristoa ehdottako, kysymys oli että "mitä kannattaa ostaa ensimmäiseksi".

Kaikilla roduilla on turvallista ja kannattavaa aloittaa armeijakirjalla ja jollain muovirygmentillä. Dark elffeillä päätöksenteko helpottuu hieman, koska muovirykmenttejä on tarjolla tasan yhtä sorttia. Ensimmäisestä rykmentistä kannattanee kasata keihäsmiehiä, seuraavasta neljä keihäsmiestä ja 12 varsijousimiestä.
"It's a great excuse to start collecting ANOTHER army. One can never have enough armies and starting a new one is always exciting."
Nonus
Viestit: 126
Liittynyt: Su 09.04.2006 17:25
Paikkakunta: Imatra

Viesti Kirjoittaja Nonus »

Itse koin 2 warrior boxia parhaaksi, silla niistä saa 20 keihäilla ja 12 rxb varustettua soturia. Seuraava askel voisi olla dark riderit jos on border patrol mielessä. Chariottikin mukava hankinta. Loppu riippuu pelityylistäsi. Niin ja yhdyn Jullevin mielipiteeseen. Kasvatetaan uusista pelaajista kunnon taktikkoja ja fluffipelaajia;)
Infinity, Deadzone, Gaslands, 6mm fantasy&ancients, 15mm WW2 Soviet
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Perusteet”