"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Rackham - Drune Persecutor

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Avatar
Rune
Peliporukkavalvoja
Viestit: 6376
Liittynyt: Ma 06.01.2003 14:18
Paikkakunta: Joensuu

Rackham - Drune Persecutor

Viesti Kirjoittaja Rune »

Jees. Ruotsista sattui mukaan äärimmäisenä heräteostoksena Drunejen Persecutor blisteri, ja vaikka kortin ja kaksi muuta nappia blisteristä myinkin eteenpäin, oli yksi niistä pakko jättää itselle maalausta ja testausta varten. Rackhamin figuureja on kuitenkin erilaista maalata, ei siitä pääse mihinkään, ja ennen kuin alan hankkimaan noita örkkejä Confroon niin parempi on tutustua vähän etukäteen siihen mitä on luvassa.

Näin äitien päivänä kun kaikenlisäksi perheeseen sattui tulemaan uusi kamera oli sitä pakko päästä kokeilemaan. Hyvinhän tuo näyttää toimivan, salamallakin pystyy jo ottamaan kuvia ja zoomaus toimii loistavasti. Kuvat on otettu aika kaukaa macrolla zoomaten ja kaiken lisäksi vapaalla kädellä, eikä kuvien kirkkautta tai väritasapainoa ole muuteltu mitenkään. Vain kokoa fiksasin vähän tietokoneystävällisemmäksi Photoshopilla.

Mutta siis, en tähän kuitenkaan kovin kauaa aikaa käyttänyt, tahdoin saada sen valmiiksi nopsahkoon. Sai siitä kuitenkin vähän tuntumaa tulevaan nappimallistoon, jota pitäisi sitten 400 ap:n edestä alkaa työstämään kesän aikana. Jotekin pienet yksityiskohdat jäivät aika paljolti vähemmälle huomiolle, kuten irtopäät soturin vyöllä, ja viitta sai yksinkertaisen kuivaharjausoperaation ylleen, mutta pelifigusta tuo varmaan kelpaisi varsin hyvin.

Edestä
Takaa
#Ostium
http://cabal-ostium.blogspot.fi/

For a Pessimist, I'm pretty Optimistic
Elvood

Viesti Kirjoittaja Elvood »

Hienot metallit täytyy sanoa, mutta tuo sininen turkisviitta ei ole kovin hieno. Laittaisin sen uusiksi.

Ihan kiva kokonais ilme ei paljoa teknisillisiä virheitä.
Avatar
Tozenator
Viestit: 273
Liittynyt: La 11.02.2006 20:10
Paikkakunta: Kirkkonummi
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Tozenator »

Hehe, hieno kirves. Highlighttaukset ovat kohdallaan, myös ruskeassa viitassa oli kehumisen aihetta. Nätti nappi.
I am the one who sails the stars. I am the Arch-Smurf.
Allath
Viestit: 201
Liittynyt: Su 24.10.2004 01:59
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Allath »

Oikein hieno.:) Itse olisin ehkä heittänyt jokusen inkin tuohon viittaan, mutta ihan komea se on nuinkin. Ja ehkä väliin hieman suttuinen.... Mutta sattuuhan nuita.:)

Hijano!

- Allath
Kynä-ääliö
Icar0s
Viestit: 785
Liittynyt: Pe 16.05.2003 14:52
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Icar0s »

Vihdoin jotain uutta sulta :)

Noh, mukavaltahan tämä näyttää, mutta muutamat kohdat vähän häiritsee, eli aloitetaas.

Vihreä osio (lannevaate?): Ihan hyvä, mutta.. en oikein saa tästä selvää :( johtuuko skulptista vai maalauksesta, en tiedä, mutta jotenkin välittyi sellainen suttuinen tunnelma. Jos jotain black liningia saisit siihen, niin ehkä erottuisi paremmin.

Base: Beissiin olisin kaivannut jotakin säväyttävämpää :P jotenkin vähän liian yksinkertaisen näköinen, joku kivi(?) tai jokin olisi ehkä antanut sellaisen enemmän luonnon läheisen tunnelman. Tai mahdollisesti jos olisit vaikkapa maalannut beissiä tummemmaksi?

No, mutta on se kyllä ihan tyylikäs :)
"Licence to screw up Commander, you heard it straight from the ship!" - Joker, Mass Effect 2
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”