"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Tau landing gear

Aloittelijoille ja vasta-alkajille tarkoitettu palsta, jossa uskaltaa kysyä vähän yksinkertaisempiakin asioita pelistä ja pelaamaan ryhtymisestä ilman tönimistä. Kokeneet vastaavat.
Wizzbang
Viestit: 240
Liittynyt: Su 06.11.2005 20:35
Paikkakunta: I'm a tra(p)

Tau landing gear

Viesti Kirjoittaja Wizzbang »

Joo, eli tuo kun antaa sen kyvy että jos ei ole liikkunut niin voi olla olematta skimmeri.

Oletataan, että tau devilfish ei liikkunut viime vuorolla. Sitten on vastustajan vuoro, tämä ampuu sitä (ei niin väliä millä) ja saa peneraatio osuman. Hän heittää taulukosta immobilaised. Joten kysymys on tuhoutuuko defilfish, vai onko se sitten vain liikkumatta loppu pelin?

Kiitos jo etukäteen.
Avatar
Cannonball
Viestit: 898
Liittynyt: Ke 12.11.2003 18:55
Paikkakunta: turku

Viesti Kirjoittaja Cannonball »

Skimmeri tuhoutuu imoobilisediin vasta liikuttuaan yli 6 tuumaa. Devilfishi ei liikkunut => se tipahtaa ja jää siihen räiskimään.

'Balledit: ja tosiaan, landing gearillähän ei ole asian kanssa mitään tekemistä
Väitä vastaan, olen mestari.
"Routiolainen Kirjailijanalku joka pitää Pahis-sitruunoista."
I'm just a soul whos intentions are good, oh Lord, don't let me be misunderstood.
Wizzbang
Viestit: 240
Liittynyt: Su 06.11.2005 20:35
Paikkakunta: I'm a tra(p)

Viesti Kirjoittaja Wizzbang »

Aah. Kiitoksia.
Avatar
Truitti
Viestit: 62
Liittynyt: Pe 10.12.2004 00:41
Paikkakunta: Lappeenranta

Viesti Kirjoittaja Truitti »

Kysyisimpäs tähän samaan topikkiin, että mitähän tarkoitusta tuo laskeutumis teline palvelee. Itse en keksi muuta kuin että sen petokalan taakse saa jalkaväkeä suojaan.
Avatar
Half-breed
Viestit: 10351
Liittynyt: Ma 01.03.2004 11:11
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja Half-breed »

No edellisessä edikassa immobiliset tuloksella putosi, vaikka olisi pysynyt paikalla, joten jos olit hyvissä asemissa, niin pystyi laskeutumaan ja pysymään hengissä paremmin. Tietysti eihän tuo kannattanut, kun Taut sai niin paljon kamaa jotka auttoi paremmin kuin landing gear.
2014 bänniä jo yhteensä ~3,5 kuukautta. Yrittäkää pistää paremmaksi.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Perusteet”