Elikkäs nyt on tullut Taukkeja hankittua ja tällänen lista on tullut niillä rankenneltua. Mainittakoon että hallussani on vain vanha codex. Mutta tässä on listaa:
HQ:
Commander Shas'el
Missile Bod
TL plasma rifle
Pts. 166
^ Body guard
Missile Bod
TL plasma rifle
Ethernal
Pts. 50
Elite:
Stealth team (6)
Bonded
Pts. 190
Troops:
Fire warrios (12)
Bonded
Shas'ui (H-W TL)
Markerlight
Pts. 157
Fire warrios (12)
Bonded
Shas'ui (H-W TL)
Markerlight
Pts. 157
Fire warrios (12)
Bonded
Shas'ui (H-W TL)
Markerlight
Pts. 157
Fire warrios (12)
Bonded
Shas'ui (H-W TL)
Markerlight
Pts. 157
Kroot Carnivores (16)
Shaper
Pts. 133
Fast attack:
Path finders (6)
Bonded
3xRail rifle
Shas'ui
(devil fish)^
Seeker missiles
Pts.224
Heavy support:
Broadside
Smart missile system
TL Railgun
Shield generators
Pts. 90
Elikkäs siinähän se 20 pojoo jää vajaaks. Nyt kelpaa aika lailla kaikki kun tän 40k kans oon nobo. Heavy supporthan tässä kaiketi kusee yksittäisellä Broadsidilla voi olla tuskasta koittaa metsästää vastustajan tankkeja. Mutta useampia figajua ei ikävä kyllä ole. (tässä kelpaa naeuvot miten konvertoida normi crisistä niitä on vielä 2 kun tarvii toi commanderikin convata)
Taktiikaks olisin ajatellut jotain tän suuntasta: Kaikki mikä huikankin näyttää vaaralliselta ammutaan palasiksi (koitetaan saada markkeri kyseiseen kohteeseen jonka jälkeen keskitetään tarvittava tuli siihen) Broadside (huom. koittaa) metsästää vihun tankkeja ja muuta raskasta pois kun menee ettiin stealth suittien kans jotain kivaa kiusattavaks. Mutta eipä muuta neuvoja kiitos
Taukkeja 1.5k
Taukkeja 1.5k
Viimeksi muokannut Jackal, Ke 09.08.2006 13:13. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
Nothing to see here move along noob.
Tosiaan, kriisikomentaja täytyy olla ja eliittikriisien hinta on laskenut, plasmojen hinta noussut ja muiden aseiden hinta laskenut. Elite Kriiseille target lockin tilalle black sun filter tai flamer, jos kerran pitää vain hard-point saada täyteen. Fire Warrujen ja pathfindereiden shas'ui:lle target lockit niin noista saa enemmän irti ja ottaisin ehkä rail riflet pois. Jotkut tykkää näistä, minä maksimoisisin markerit. Krooteilta voisi ottaa shaper upgraden pois, ennemin coveriin kuin 6+ save, ja säästät tässäkin vähän pisteitä. Broadille kannattaisi ottaa jokin eliniän pidentäjä, kuten A.S.S, shield generator tai 1-2 shield dronea. 48 palomiestä ja 6 stealthia, ainakin peruskura kaatuu, kestävimmissä voikin olla ongelmia. Ehkä yksi palomiestiimi lihoiksi ja tilalle broadi tai piranja (tosin suosittelisin broadia jo pelkän railgunin asenteikkuuden takia, muut kertokoon pelillisen kannattavuuden).
Suuremman Hyvän puolesta!
Suuremman Hyvän puolesta!
Olet mitä syöt, minä olen ihminen
Azured kirjoitti:Hammerhead ilman Multi-Trackeria on kuin perunat ilman lihaa
Muokattu... Path findereilla pysyy nuo rail riflet kun ne figuillakin on. Broadeja olisi lisää mikäli olisi figuja... pisteet revittäis varmaankin tulimies tiimistä. Shaper ubgrade oli lähinnä LD nostamassa mutta toisaalta jos ei pärjätä lähiksessä sit on menty johonkin mihin ei olisi pitänyt.
Nothing to see here move along noob.