"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Lothlórien 500 pts.

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Avatar
Lieutenant of Morgul
Viestit: 132
Liittynyt: Ma 19.06.2006 18:10

Lothlórien 500 pts.

Viesti Kirjoittaja Lieutenant of Morgul »

Tämmöisen armeijan väsäsin:

} Haldir

-Elf bow
-Elven cloak

} Celeborn

-Elven blade
-Heavy Armour
-Shield

} Wood elf Warriors

-16x Elven blade
-8x Spear
-8x Elf bow

Pts: 499

Saa antaa kommenttia. Kiitos.
Avatar
Eöl the Dark Elf
Viestit: 1106
Liittynyt: Ti 18.07.2006 20:38
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Eöl the Dark Elf »

Onkos niitä "haldirs elffejä" erikseen kun nyt ei muistu. mielestäni kyllä oli mutta jos haluaa piää welffit niin se on okei, olihan nekin jonkin sortin welffejä.
Elrohir
Viestit: 1569
Liittynyt: Ti 24.08.2004 19:16
Paikkakunta: Helsinki (=Suomen Los Angeles)

Viesti Kirjoittaja Elrohir »

Haldir's elf blistereitä on olemassa ja ne sisältävät haarniskoituneita haltioita, joista toiset ovat miekon ja toiset jousin, mutta ne ovat muuten wooldland realmien haltsuja.

Listasta sanon, että aika perukselta näyttää, jousia voisi kyllä olla enemmän, kun ne ovat niitä haltsujen voimakkaimpia aseita.Muuten näyttää ihan hyvältä.
Loppiainen hyvin, kaikki hyvin
Avatar
Eöl the Dark Elf
Viestit: 1106
Liittynyt: Ti 18.07.2006 20:38
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Eöl the Dark Elf »

Juu mutta tarkoitin teeman takia en säännöissä. Meinaa jollen väärin muista niin kirjassa lorienin väkeä kutsutaan nimellä galadhrim koska he asuvat puissa. Ei sanota etteikö ainakin suurin osa olisi viherhaltioita.
Elrohir
Viestit: 1569
Liittynyt: Ti 24.08.2004 19:16
Paikkakunta: Helsinki (=Suomen Los Angeles)

Viesti Kirjoittaja Elrohir »

Sanoo sitten selvemmin mitä tarkoittaa ;)
Loppiainen hyvin, kaikki hyvin
Avatar
Eöl the Dark Elf
Viestit: 1106
Liittynyt: Ti 18.07.2006 20:38
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Eöl the Dark Elf »

Sorry. Jätetään vähän tilaa kommenteillekin. ;)
Valtsu
Viestit: 1494
Liittynyt: Ma 19.01.2004 19:33
Paikkakunta: Vantaa
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Valtsu »

Eöl the Dark Elf kirjoitti:Onkos niitä "haldirs elffejä" erikseen kun nyt ei muistu. mielestäni kyllä oli mutta jos haluaa piää welffit niin se on okei, olihan nekin jonkin sortin welffejä.
Haldirin haltiat kuvaavat niitä haltioita, jotka lähtivät elokuvassa Haldirin kanssa Helmin syvänteeseen. Wood elfit ovat samoja, mutta ilman haarniskoita. Eivät metsähaltiat paljoa tainneet panssareita käyttää.
Haldirin haltioilla tosin voi hyvin kuvata myös kolmannen ajan korkeahaltioita, jotka elivät muun muassa Rivendelissä. Noh GW nyt on joka tapauksessa sekoittanut Korkeahaltiat ja metsähaltiat tyystin. Elladan ja Elrohirko muka metsähaltioita. Pyh.
Lalalaa
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “LOTR: Armeijalistat”