Predator??
Predator??
Eli kun ostaa tämän http://www.puolenkuunpelit.com/kauppa/p ... cts_id=507 tuotteen, niin tuleeko siinä osat Annihilatoriin, JA Destructoriin??
- ankara halla
- Valvoja
- Viestit: 1244
- Liittynyt: La 22.03.2003 20:41
- Paikkakunta: Helsinki
Siinä siis tulee yksi Predator tankki jonka voit aseistaa joko annihilatoriksi tai destructoriksi.
Viimeksi muokannut ankara halla, Pe 25.08.2006 13:59. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
"Minä en kärsi mielisairaudesta, minä nautin joka hetkestä!"
- Dead Maniac
- Viestit: 496
- Liittynyt: Ke 12.07.2006 00:34
- Paikkakunta: Mänttä-Vilppula
- Viesti:
Kyllä, molemmat tykit tulevat. Ja kahdet sponsonitkin vielä.
*DMEdit* yllä sanottu tarkemmin.
*DMEdit* yllä sanottu tarkemmin.
Time waits for no slave.
Kääntyneet kaartilaiseni:
http://www.sotavasara.net/keskustelu/vi ... p?p=638449
Kääntyneet kaartilaiseni:
http://www.sotavasara.net/keskustelu/vi ... p?p=638449
- Mariini man
- Viestit: 64
- Liittynyt: Ma 10.07.2006 17:27
- Paikkakunta: Vantaan Warp (rekola)
-
Mighty Muffin
- Viestit: 60
- Liittynyt: To 20.07.2006 19:30
- Paikkakunta: Et sinä sitä kartalta löydä
Aseyhdistelmä riippuu siitä kuinka paljon tankkeja/broadsideja Taulla on(IMO). Jos vihu tykkää ulkoiluttaa broadsideja 2-3 ryhmissä niin ottaisin lascannon sponsonit ja päätykiksikin twin-lassen jahtaamaan sitä hammerheadia. Jos taas vastustajalla on hirveesti crisissejä niin niitä tuskin näkee siinä tykinlinjalla jetpackien takia.
Toisaalta jos armeijassasi on muutenkin missile/lascannoneita niin heavybolterit ja twin-las(Ikinä ei ole liikaa lascannoneita...railguneja). Tämä viesti tuli Tau pelaajalta. Toivottavasti auttoi.
Toisaalta jos armeijassasi on muutenkin missile/lascannoneita niin heavybolterit ja twin-las(Ikinä ei ole liikaa lascannoneita...railguneja). Tämä viesti tuli Tau pelaajalta. Toivottavasti auttoi.
Onneks mun kosmonautin ura katkes tähä lattiaa
- Half-breed
- Viestit: 10351
- Liittynyt: Ma 01.03.2004 11:11
- Paikkakunta: Turku
Tauta vastaan käyttäisin henk. kohtaisesti Annihilatoria Heavy bolter sponsoneilla ja extra-armourilla. Predator pystyy tällöin liikkumaan ja ampumaan hyvin ja näinollen antamaan tulitukea siellä missä tarvitaan. Lisäksi aseissa on tarpeeksi voimaa pysäyttämään Taulta kaiken mitä se voi tuoda eteen (Lascannonilla kovat kohteet kuten tankit ja suitit ja bolttereilla pehmet kohteet kuten jalkaväki.)jorgos kirjoitti:Minkälainen aseyhdistelmä tällaiseen Predatoriin kannattaa laittaa? Suurin osa peleistä on Tau Empireä vastaan. (Ainakin aluksi.)
2014 bänniä jo yhteensä ~3,5 kuukautta. Yrittäkää pistää paremmaksi.
Mech-taukkeja vastaan niin paljon lassea kun mahdollista. HB:t on kivoja palomiehiä vastaan mutta ne tuskin ovat esillä jos HB:tä on lähistöllä, ja kaiken lisäksi jos niitä on niin ne on yleensä fisujen sisällä. Jos ne sieltä ulos tulee niin ne kaatuu paljon muuhunkin kuin HB:iin. Lasse tehoa kaikkeen mitä taukit mahdollisesti tuo sinua vastaan, broadsideihin, fisuihin ja suittiryhmiin shieldeillä tai ilman. Krootteja vastaan HB:t on kivoja.
- Mech-Tau kääse
- Ei ole huono tuuria, on vain huonoa skilliä
- Ei ole huono tuuria, on vain huonoa skilliä