Eli IW:stä toivuttuani laitoin tälläisen mukavamman listan työn alle. Tehoja pitäis kumminkin löytyä ihan riittävästi.
HQ:
Prinssi
-Mark of Slaanesh
-2x CCW
-Spiky Bits
-Personal Icon
-Stature
-Speed
-Essence
-Aura
-Resilence
-Combat Drugs
-Frags
=188
Sireeni jäi kotiin. Tämmöinen suht'perinteinen tuunattu prinssi, lähiksessä kestää tehokkasti huumeiden ansiosta ja muutenkin pätevä perusmonsteri.
ELITES:
6x Chosen Terminators
-Mark of Slaanesh, Tank Hunters
-3x Sonic Blasters, 2x Reaper Autocannon, 3x Power Weapon, 1 Chain- ja 1 Powerfist
-sis. Terminator Aspiring Championin: Kai(/ehkä/mahdollisesti) Gun, Lighting Claw
=373
Tämä ryhmä on siis ykköstykki ja yllättäjä. Hintaa on, mutta dakkaa tulee liikkeestäkin se 15 shottia/vuoro, jolloin tankit ja jalkaväki putoilevat tehokkaasti. Jos käsikähmään joudutaan, tekee jo 3 power weaponia ja Lighting claw yhdistettynä Warp (S)creamiin pahaa jälkeä. Mun mielestäni parasta mitä Kaaoksen terminaattoreista saa aikaseksi.
2x Obliterators
=140
Perus-oblit, joita ehkä 7 liian vähän. Antavat kuitenkin terminaattorien ohella liikkuvaa tulta armeijaan.
TRÅÅPS:
5 Mariinia, MoCU, Lascannon+Plasma
=100
5 Mariinia, MoCU, Lascannon+Plasma
=100
5 Mariinia, MoCU, Lascannon+Plasma
=100
Tulituki, toimivat myös ikoneina
5x Daemonette
=75
5x Daemonette
=75
Halpoja pikkuryhmiä, jotka tekevät kuitenkin chargessa kipua.
FAST ATTACK:
6x Fury
=90
6x Fury
=90
Lisää demoneita. Nämä syövät kaiken paitsi ajoneuvot. Ja pari muuta juttua.
HEAVY SUPPORT:
6xChaos Havocs
-Infiltrate
-MoCU
-4x Heavy Bolter
=168
Armeijan ainoa HS-valinta, infiltroivat mestoille ja antavat lyijymyrkytystä parhaan kykynsä mukaan.
Armeijan ideana on siis, että mariinit jakavat amupen tuhoa ja kuolemaa samalla, kun Prinssi, Demonit ja Terminaattorit etenvät ja repivät loput vihollisista kappaleiksi. Infiltroivaa Khornepommia vastaan jo kokeiltu menestyksekkäästi.
Chaos-härdelli 1500
Chaos-härdelli 1500
Viimeksi muokannut Abu, Ti 29.08.2006 21:11. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
"Eikö ole aika hyvä muodostaa mielipiteensä sillä tavalla, että katsoo mitä mieltä joku urpo on, ja on itse eri mieltä."
- samppuliini
- Viestit: 1056
- Liittynyt: To 26.01.2006 16:31
- Paikkakunta: Riihimäki
-
Officer-Matti
- Viestit: 268
- Liittynyt: To 15.12.2005 19:01
- Paikkakunta: Jossain Vantaalla...Ehkä...