23. syyskuuta.Horde Lover kirjoitti:mahdaiskohan joku tietää army-boxin ulostulopäivää
Huhuja örkkien uudistuksista...
- Horde Lover
- Viestit: 284
- Liittynyt: La 17.12.2005 14:39
- Paikkakunta: Juankoski
- coiled one
- Viestit: 197
- Liittynyt: La 24.06.2006 23:43
- Paikkakunta: jämsä
huh enää ei niitä tarvii pelätä:)örkkipoka kirjoitti:Damn... luulin jo saavani forest gobboja skirmaamaan ...Morhgoz kirjoitti:Forest gobboja vain yksi yksikkö, spiderriderit...örkkipoka kirjoitti:Olenko missannut jotain vai onko niitä forest gobboja ollenkaan ?? Jos en saa scoutteja ... itken...
mitä tähänki kirjottas...
no vaikka: hell bent for leather
no vaikka: hell bent for leather
skulli ilmestyy 9.9 lauantaina. Se, että ostit sen eilen ei ikäväkyllä muuta asiaa suuntaan tai toiseen.örkkipoka kirjoitti:Skullin piti 9.9 ilmestyä ??? lol... ostin sen eilen ... Spiderit ovat mukavan näkösiä ja uudet Ngobotkin on mielestäni paremman näköisiä oikeastaan kuin vanhat... mie tykkään.
2 tämmöistä sitten minulle ;) saan kivasti gobboja... ja jos arvonnassa voitan yhden niin 3 ;)
"Embrace the filth" -Voices in Oggy's head
- El Capitan
- Peliporukkavalvoja
- Viestit: 5676
- Liittynyt: Pe 17.12.2004 20:55
- Paikkakunta: Tuuliklaani / Jyväskylä
ihan valmiiksi koottuja... kaikki oli paitsi jotkut trollit/kanuunat ja maastopalaset.
ainoat mistä en tykännyt paketissa oli spidereitten jalkojen asennot... näyttävät tylsiltä siinä asennossa missä ne ovat mutta ovat sillein varmaan että mahtuisivat baselle.. toivottavasti nuo riderit eivät ole tehty liian kalleiksi pisteissä, toivottavasti ne ovat samaa luokkaa kun wolffit wanhassa edikassa
. Me Like jos ovat
ainoat mistä en tykännyt paketissa oli spidereitten jalkojen asennot... näyttävät tylsiltä siinä asennossa missä ne ovat mutta ovat sillein varmaan että mahtuisivat baselle.. toivottavasti nuo riderit eivät ole tehty liian kalleiksi pisteissä, toivottavasti ne ovat samaa luokkaa kun wolffit wanhassa edikassa
Vissiin savage orc chariotteja saa, en ole kyllä varma, mutta armeijan tekeminen siis teemallisesti on helpompaa. Varsinkin kun Spider Riderit ottaa wolf ridereiden paikan tyylissä.Heretic kirjoitti:onko mitään huhuja savagejen muutoksista?vai pysyvätkö ennallaan?
niin himottais tehdä savage-armeija
-heretic
Ja ihan kiva arcane itemi Savage orc shamaaneille tuli, mutta vaatii combattia joten en sen käytöstä tiedä...
no tuo nyt voi olla totta, mutta ei tuo ole sama asia kuin savagekärry, ainakaan itse en miellä sitä sellaiseksi. Aika kova juttu se tavallaan voisi olla ihan sankarinakin.Kyllähän ne savageherot tuon yhden kirjaa lukeneen mukaan voivat mennä kärryyn kyytiin, mutta ennemmin miehet käyttävät phoenix guardia kuin laittavat frenzymiehiä vaunuihin
Savagekärry sinänsä olisi ihan pirunkova.
"Embrace the filth" -Voices in Oggy's head
- The Captain
- Valvoja
- Viestit: 12979
- Liittynyt: Ke 07.08.2002 15:07
- Paikkakunta: Kouvola
No jos multi-part modeli, jonka yhdellä osalla on frenzy, tosiaan antaa frenzyn kaikille osilleen, niin savage orc bossi, pari kyytiläisörkkiä ja kaksi sikaa tekevät jo kohtalaisen monta lisähyökkäystä.MakeH kirjoitti:no tuo nyt voi olla totta, mutta ei tuo ole sama asia kuin savagekärry, ainakaan itse en miellä sitä sellaiseksi. Aika kova juttu se tavallaan voisi olla ihan sankarinakin.Kyllähän ne savageherot tuon yhden kirjaa lukeneen mukaan voivat mennä kärryyn kyytiin, mutta ennemmin miehet käyttävät phoenix guardia kuin laittavat frenzymiehiä vaunuihin
Savagekärry sinänsä olisi ihan pirunkova.
-Miksi Jeesuksen ja Marian päät loistavat valoa?
-Niillä on suvussa halogeenejä.
-Niillä on suvussa halogeenejä.
joojoo, mutta savagekärryä ei silti ole.... siis on orc chariot ja goblin chariot :-)
Sitten on joku savage hero joka kuulemma saa itselleen kärryn huhujen mukaan. tätä en itse tajunnut tarkistaa koska pidin itsestään selvyytenä ettei näin olisi.
Jos näin nyt tosiaan on tehty, niin lupaan hankkia ainakin kaksi. kovaahan se löisi ja vielä halvalla.
Sitten on joku savage hero joka kuulemma saa itselleen kärryn huhujen mukaan. tätä en itse tajunnut tarkistaa koska pidin itsestään selvyytenä ettei näin olisi.
Jos näin nyt tosiaan on tehty, niin lupaan hankkia ainakin kaksi. kovaahan se löisi ja vielä halvalla.
"Embrace the filth" -Voices in Oggy's head
- Amazing Slug
- Viestit: 4112
- Liittynyt: To 01.05.2003 22:03
- Paikkakunta: Espoo
Tykki-argumentti on maailman hauskin. Kun jotain mautonta ja rikkinäistä yritetään tehdä, se muuttuukin ihan löysäksi kun vaan sanotaan "mut vastustajal voi olla tykkei zomg!".Tiamat kirjoitti: tykki
Ratkaisu. Laita silmät kiinni, molemmat kädet selän taakse ja massacroi se kääpiö & empire armeija aivan samalla tavalla kuin ennenkin.
Tykkejä pelaavat armeijat ovat siitä löysimmästä päästä, elleivät ole joku random kaaos dow tykkien kanssa. Ja niitä vastaan kannattaakin varautua, mokomathan suorastaan parveilevat kaveripeli- ja turnauskentillä.
...
Itsekin pääsin tutustumaan kirjaan ja ainakin se jäi mieleen että heroille voi tosiaan ostaa kärryjä ratsuiksi ilman special slotin menettämistä. Tämä tarkoittaa sitä, että rullakuskigobboni tuo mukanaan yhden (US5!) lisäsusivaunun. Enään ei harmita niidenkään nerffaaminen niin paljoa...
GW:n sivuilla O&G preview, josta löytyy muunmuassa kuva gobbo-shamaaneista, statit gigantic spidereille ja näköjään vanhat muoviörkit ja -gobbot uusissa maaleissa. Eikö ne muka meinaa tehdä uusia figuja common gobboille?