"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

csm 500p

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
DJ_Timo
Viestit: 49
Liittynyt: Ke 29.03.2006 14:09
Paikkakunta: kemiö

csm 500p

Viesti Kirjoittaja DJ_Timo »

Tälläsen listan tein.Täs on sit kaikki mun csm figut

HQ
chaos lord 60p

TROOP

8x chaos space marines
+rhino 162p

12xkhorne berzerkers 168p

FAST ATTACK

3XBIKERS 102p

yht.492p

risuja ja ruusuja
Jos et voita pyri häviämään.
Avatar
samppuliini
Viestit: 1056
Liittynyt: To 26.01.2006 16:31
Paikkakunta: Riihimäki

Viesti Kirjoittaja samppuliini »

PUMPPAA jokaista squadia fistillä ja/power weaponeilla, assault weaponeilla,rhinolle extra armourit ja smoket.berzekereille chain axet,chaos lordille vaikka bolt pistol,power weapon ja daemonic strenght niin tappaa edes jotain.Tästä tulee jo n.750pts varmaankin.
Avatar
laurentius
Viestit: 285
Liittynyt: Ma 21.11.2005 21:24
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja laurentius »

jahas ja mitäs tuolla Lordila on aseina?
Näin pieneen listaan laittaisin mielumin lutin Dark bladeilla ja bolt pistoolilla ja ehkä mukaan vielä mutaatiio. ja khorne merkkikin olis kiva jotta saisit nuo berssut troopeihin.
ja tuo rhino mielumin khorne bersuille ja sieltä muutam tyyppi pois ja tavaliselle ryhmästä myös muutama heebo pois ja tilalle joko h.Boltter tai missile launcher. bikeille ehkä melta.

MIeluiten ottaisin pois koko bersu ryhmän ja tilalle normi Csmarsuja h.boltterilla tai m.launcherilla...

Jokaisella on omat näkemyksensä ;)
We are returned!
Avatar
Swarmp
Viestit: 1428
Liittynyt: Su 26.02.2006 17:56
Paikkakunta: Karstula

Viesti Kirjoittaja Swarmp »

Lordi toimii omasta mielestäni parhaiten kun sillä on power weapon ja bolt pistooli.
Aspat ois hyvä olla joka ryhmässä.Ja lisäisin rhinoon combi-bolterin koska se on jo valmiiksi rhinolla ja ei maksa mitään. :D
Mitkä aseet noilla 8 chaos marsulla on jos se on bolteri ryhmä kannattaapi lisätä hevybolteri ryhmään, jos se taas on lähistelevä ryhmä kantssii laittaa omasta mielestäni liittää Loordi siihen ryhmään. ;)
Et Imperator Invocato Diabolus Daemonica Exorcism !

viewtopic.php?f=4&t=107359
DJ_Timo
Viestit: 49
Liittynyt: Ke 29.03.2006 14:09
Paikkakunta: kemiö

Viesti Kirjoittaja DJ_Timo »

Swarmp kirjoitti:Lordi toimii omasta mielestäni parhaiten kun sillä on power weapon ja bolt pistooli.
Aspat ois hyvä olla joka ryhmässä.Ja lisäisin rhinoon combi-bolterin koska se on jo valmiiksi rhinolla ja ei maksa mitään. :D
Mitkä aseet noilla 8 chaos marsulla on jos se on bolteri ryhmä kannattaapi lisätä hevybolteri ryhmään, jos se taas on lähistelevä ryhmä kantssii laittaa omasta mielestäni liittää Loordi siihen ryhmään. ;)
niil o 6xbolter1xh bolter ja yhel on power weapon ja plasma pisla
lordilla on power weapon ja se toinen mikä tulee chaos lord blisterissä
Jos et voita pyri häviämään.
Monolith
Viestit: 592
Liittynyt: Su 05.03.2006 21:25

Viesti Kirjoittaja Monolith »

No jo on lista. Kannattaa laskea pisteet uudestaan.
Chicken and corn!
Avatar
kuuasema
Viestit: 55
Liittynyt: Ma 29.03.2004 00:02
Paikkakunta: Lieto

Viesti Kirjoittaja kuuasema »

hohhoijaa, ei ne unitit saa mitään aikaan jos ei niillä ole varusteita. pomolle tosiaan pwr webon ja strenaa, lordi kannattaa vaihtaa lutiksi.
rhinoon extra armor ja smoket.
joka ryhmä tarvitsee aspiring championin, voin kertoa että 40koossa lähitaistelu ratkaistaan lähes pelkästään champpojen ja erikoisaseiden kanssa.
ja berserkereille chainaxet ja niiden champalle fisti.

ja pisteet on hyvä laskea tarkkaan.
Eino
Viestit: 390
Liittynyt: Ke 25.05.2005 14:13
Paikkakunta: Turku
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Eino »

Berzerkerit maksaa 19p modelilta.
"Eikö nämä eteläsuomalaiset ole jo aika vanha juttu?" -Damagelaardi
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijalistat”