Joo eli tekisi mieli löytää jotain ebayn kaltaisia nettikauppoja joissa kuitenkin sallitaan 14w käynti ja tavaroiden havittelu, Meinaan itku tuli silmään kun en pääsyt tuommoista 600Dollaria maksavaa OOP chaos dwarf armyä ostamaan eikä kukaan omistanut visaa että kirjautua olisi voinut sisään.. no onhan se vielä tuolla viisi tuntiä myynnissä ,
Ja jos joku olisi valmis minua auttamaan tuon sotamsiessa hän saisi rahallisen korvausken vaivasta... (en nyt tiennty minne tämä pitäisi laittaa). Tosiaan tässä sivu *pitkä linkki*
0408224913 numeroni...
Suomen laki tulee vastaan. Vajaavaltaisen puolesta oikeustoimia tekee hänen holhoojansa, joita me emme ole. Vajaavaltainen on oikeutettu tekemään vähäisiä oikeustoimia, jollaiseksi 600+ euron ostosta ei kyllä lueta. Luottokortin avulla toimivat nettikaupat ovat ikävä juttu alaikäiselle, jolla ei ole mahdollisuutta luottokorttia saada.
-Miksi Jeesuksen ja Marian päät loistavat valoa?
-Niillä on suvussa halogeenejä.
eli taitaapi minun olla parasta ihan ostella parit figut tuolta games workshopiln mail orderista ja sitten katsella jos halukas ihan suomen maalta myisi, eivätkös nuo hassut hatut tee paluuta?? revin kyllä hiukseni ja keinokuitu pelipaitani jos niiltä viedään hatut! saisi olla siis ihan samoja modleleja mitä aikaa sitten olikin!
Suomalaisista tulee huuto.net mieleen, siellä ei kyllä oikein kaaoskääpiöitä ole, ja se on muutenkin ihan kalu.
Melkeen kolme tonnia kaaoskääpiöitä olen kasannut käytettyjä metsästämällä (vielä puuttuu earhshaker ja kentaureja, myykää mulle!), eli tarkkaile omg-palstaa aktiivisesti, kyllä sinne välillä noita pulpahtelee. Kaaoskääpiöt eivät ole niin harvinaisia, kuin yleisesti oletetaan.
Ja kaaoskääpiöarmeijan voi toki konvertoida myös vaikka kääpiöistä. Vinkeä tapa on ollut mm. tehdä hatut golf-tee:stä (mikä kumma on suomen monikko tälle?).
Konvertoimaan en rupea vaikka osaankin... nuo ovat hienoja ihan itsessäänkin mutta tuotla mail orderista saa bloodbowl ukkoaj ja niistähän voi konvertoida vaikka tussarimummon mafiosolle...
Tosiaan jos te arvon herrat/neidit joskus jostain löydätte jotain pahaista juttua chaos dwarffeista myytävänä.. niin pistäkää oitis minulle YV:tä
Ja Karu kun sinulta loppuu into noihin kaaoskääppiin minä olen sinun paras ystäväsi