"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Ongelmia lepakon kanssa.

Miniatyyrien maalaukseen, konvertoimiseen sekä maastontekoon liittyvät kinkkiset kysymykset ja ongelmat.
ChaplainAugustus
Viestit: 31
Liittynyt: Su 01.10.2006 12:48
Paikkakunta: Kankaanpää

Ongelmia lepakon kanssa.

Viesti Kirjoittaja ChaplainAugustus »

Ostin kauan aikaa sitten dungeon denizenz lootan ja kun maalasin ekaa lepakkoa, niin menimpä maalaamaan sen näkymättömän tikun.

Näyttää niinku se olis jonku kepin päässsä mutta kuka tietää miten saa maalia pois?

Neuvokaa noobia.
"You carry the Emperor´s will as your torch, with it destroy the shadows."
Avatar
Karu
Viestit: 2875
Liittynyt: To 29.01.2004 17:13

Viesti Kirjoittaja Karu »

Dungeon denizens-laatikon lepakoiden tikku ei kyllä muutenkaan ole läpinäkyvä, ja muovisena se näyttää tyhmältä. Maalaa vaikka mustaksi, tai kokeile läpinäkyvää maalia. Öhöhö.

Yksi vaihtoehto olisi repiä ne paksut ja rumat tikut pois, porata 'pakoihin reiät ja iskeä jotain metallista, ohuempaa, mutta kestävämpää tikkua tilalle.
Avatar
figunarkki
Viestit: 2135
Liittynyt: To 05.08.2004 19:37
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja figunarkki »

Kiiltävä sinkitty teräslanka on loistavaa materiaalia lentotikuiksi. Kirkkaan krominvärinen pinta heijastaa ympäristöä ja luo parhaan mahdollisen illuusion läpinäkyvyydestä. Eikä muuten maksa paljon mitään. Menet K rautaan ja otat sitä vaikkapa metrin verran. (Sitä kyllä menee vaikka mihin, osta vaan poies.) Sitten menet kassalle ja maksat sen 5c.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maalaus, konverttaus ja maiseman teko”