"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Saksalaisteemainen kaarti

Warhammer 40.000 -pelin palsta, jossa on tarkoitus keskustella kaikista niistä aiheista, jotka eivät sovellu muihin otsikoihin. Kysymyksiinkin vastataan, mutta käytä kuitenkin ensin hakua.
Róbó-Tónó
Viestit: 1557
Liittynyt: Ma 03.07.2006 23:41
Paikkakunta: Lahti

Viesti Kirjoittaja Róbó-Tónó »

Itselläkin on ollut mielessä saksais teemainen IG armeija, tarkemmin Waffen-SS henkeä. Figu valinnaksi päädyin Cadianilaisiin, sillä oikealla väriteemalla niistä saa ihan kivat soltut. Oma teema on mustat puvut, ehkä sininen haarniska. Muutkin IG figut on käynyt mielessä, mutta hintavuudensa takia ei innosta. Kuitenki Steel legioona sopisi todella hyvin natseiksi, se mantteli on just oieka. Death corps of Kriegit sopii, jos tahtoo 1850-1914 keisarillisen saksan joukot, Kun piikki kypäristä luovuttiin jo I maailmansodan alkuvaiheessa. Sitten on yksi idea. Vaikka Valhallanilaiset onki aina ajateltu neukuiksi, niin niisät saa todella hyvin saksan 6. armeijan sotilaita, sillä hekin pukeutuivat samoin kuin neukut. Myös hyviä neukkuja saa maalamalla cadianialaisille tumman ruskeat puvut. Kyllä siellä idässäkin on joskus kesä.
Mitä todennäköisemmin nopista pyörii mitä epätodennäköisempiä lukuja.
Avatar
Isä_Aurinkoinen
Viestit: 199
Liittynyt: La 27.05.2006 18:49
Paikkakunta: Seinäjoki

Viesti Kirjoittaja Isä_Aurinkoinen »

Jeps.

Eli, kattelin noita linkkejä mitä tuolla edempänä näytettiin, mutta mistään (paitsi Black Tree Design) en löytäny "88mm Flak" joka olis mitä meikäläinen hakis.

Eli, Black Treeltä löyty, mutta tietääkö kukaan (tai löytääkö joku) että mihin "mittakaavaan" ne sen figut on tehty? Eli, onko tehty 28mm kokoon, vai AirFixin 1 / 72 - suhteeseen?
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Yleiset keskustelut”