Warhammer: mark of chaos
Warhammer: mark of chaos
Njaa. Empä löytänyt muutakaan paikkaa tälle keskustelulle. Eli. Onko tuossa pelissä yhtään mitään skirmish, "hiekkalaatikko", custom game jne jne.. -peli mahdollisuutta. Mitä nyt olen tuota katsellut, niin siinä on kamppanja Hordella ja Empirellä. Moninpelissä kai voi toisia pelaajia vastaan sillä tavalla pelata(?). Tuossa on vain joku armeijan teko juttu, ja se kai liittyy tuohon nettipelaamiseen. Onko tuohon peliin luvassa mitään custom gamea, esim kun on campaingin pelannut läpi, tai jollain päivityksellä? Entä onko pelissä kamppanjoita Skaveneille tai korkeatontuille?
The oldes and strongest emotion of mankind is fear. And the oldest and the strongest kind of fear is the fear on unknown.
-H.P. Lovecraft
http://www.takomoalkutuli.fi/
-H.P. Lovecraft
http://www.takomoalkutuli.fi/
Re: Warhammer: mark of chaos
Ensimmäiseen kysymykseen vastaus: Multiplayerissä voit laittaa ihmispelaajien tilalle tietokoneen ohjaamia armeijoita.Creeser kirjoitti:Njaa. Empä löytänyt muutakaan paikkaa tälle keskustelulle. Eli. Onko tuossa pelissä yhtään mitään skirmish, "hiekkalaatikko", custom game jne jne.. -peli mahdollisuutta. Mitä nyt olen tuota katsellut, niin siinä on kamppanja Hordella ja Empirellä. Moninpelissä kai voi toisia pelaajia vastaan sillä tavalla pelata(?). Tuossa on vain joku armeijan teko juttu, ja se kai liittyy tuohon nettipelaamiseen. Onko tuohon peliin luvassa mitään custom gamea, esim kun on campaingin pelannut läpi, tai jollain päivityksellä? Entä onko pelissä kamppanjoita Skaveneille tai korkeatontuille?
Toiseen kysymykseen: Helffeillä pääsee pelaamaan empirekamppanjan osana ja skaveneilla vastikään kaaoskamppanjan osana.
Re: Warhammer: mark of chaos
Multiplayers kohdasta Lan. siellä voi pelata konetta/koneita vastaan.Creeser kirjoitti:Njaa. Empä löytänyt muutakaan paikkaa tälle keskustelulle. Eli. Onko tuossa pelissä yhtään mitään skirmish, "hiekkalaatikko", custom game jne jne.. -peli mahdollisuutta. Mitä nyt olen tuota katsellut, niin siinä on kamppanja Hordella ja Empirellä. Moninpelissä kai voi toisia pelaajia vastaan sillä tavalla pelata(?). Tuossa on vain joku armeijan teko juttu, ja se kai liittyy tuohon nettipelaamiseen. Onko tuohon peliin luvassa mitään custom gamea, esim kun on campaingin pelannut läpi, tai jollain päivityksellä? Entä onko pelissä kamppanjoita Skaveneille tai korkeatontuille?
Kampanjassa saa paikoitellen pelata skavenilla ja haltioilla